1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог за гејминг конфигурација

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од Picolo, 18 Август 2019.

 1. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,546
  3,459
  11 Декември 2008
  Машко
  Само 5800 денари е i3-9100F, далеку од 8-9000, цена џабал'к
  Anhoch PC Market Online - CPU Intel Core i3-9100F Coffee Lake Quad 3.6GHz LGA 1151 6MB BOX w/o Graphics
   
  gOJDO, architect и на igor_igor им се допаѓа ова.
 2. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,554
  11,292
  23 Јануари 2008
  Манга
  На olikomerc и GGTT1 им се допаѓа ова.
 3. NiceNaumoski

  NiceNaumoski
  Intern

  61
  24
  16 oктомври 2014
  Машко
  Ryzen e сепак best buy за budget варијанти по мое мислење
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 4. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,554
  11,292
  23 Јануари 2008
  Манга
  За општа намена да, за гејминг не е. Ни приближно.
   
  На Вајкинг му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,067
  537
  9 Мај 2012
  Машко
  За други намени ДА но за играње ЈОК ама и за други намени ќе заврши работа со тој i3 процесор па дури и за WiDi со ТВ 4К


  Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
   
 6. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,046
  645
  28 ноември 2015
  Машко
  Со таква графичка што и да одбере ќе му е исто.
  Ако е паметен ќе одбере амд, зашто интел ако сака подобар процесор ќе треба да менува матична. На амд нема потреба.
   

Сподели

Вчитување...