1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог за гејминг конфигурација

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од Picolo, 18 Август 2019.

 1. Picolo

  Picolo
  Intern

  9
  1
  25 Март 2019
  Машко
  Најдобро комбо (Матична , Процесор , Меморија , Напојување и ССД )

  Цена 15.000/20.000ден

  Делови од Сетек

  Предлог ? :offended:
   
 2. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,112
  596
  12 Април 2017
  Машко
  Хаха, си го одбрал моментот. Не работи страната не сетек :D
   
  На Rukfash и Picolo им се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  А з`ш од сетек?
   
 4. Picolo

  Picolo
  Intern

  9
  1
  25 Март 2019
  Машко
  Лол сеа им текна :cry:

  На рати преку банка да мозе да се плати :/
   
  Изменето од модератор: 18 Август 2019
 5. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ах во ред,
  мислев дека гаеш посебни чувства кон нив, но чим те врзува плаќањето на рати преку банка тогаш тоа е тоа.
  Со среќа. :)
   
  На Banjifiko и Picolo им се допаѓа ова.
 6. Picolo

  Picolo
  Intern

  9
  1
  25 Март 2019
  Машко
 7. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,193
  7,107
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Намена
   
  На Picolo му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Picolo

  Picolo
  Intern

  9
  1
  25 Март 2019
  Машко
  Pretezno ke se koristi za gejmanje i za microsoft office
   
 9. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,399
  13,467
  23 Јануари 2008
  Манга
  Graficka karticka imas?
   
 10. SmartGuru

  SmartGuru
  Gaining Experience

  350
  334
  27 Јануари 2013
  Машко
  Junior Ruby on Rails Developer
  Не знам... ен види ја!

  Untitled.png
   
  На Вајкинг му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,980
  4,217
  28 oктомври 2008
  Тоа можеш во секоја посаглам IT продавница. На пример Анхоч има топ понуда преку Унибанка до 24 рати без каматна стапка. Работат и со другите банки.
   
  На Rukfash и Picolo им се допаѓа ова.
 12. Picolo

  Picolo
  Intern

  9
  1
  25 Март 2019
  Машко
  Da nvidia 1050 ti
   
 13. Mao

  Mao
  On your way to fame

  968
  501
  5 Јуни 2007
  Машко
  [​IMG]

  Во Анхоч. Со попуст може да фати до кај 16к.
   
  На Picolo му/ѝ се допаѓа ова.
 14. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,399
  13,467
  23 Јануари 2008
  Манга
  H310
  I3 9100f
  2x8gb ddr4 2666
  Kingston a400 240gb
  Cm elite 400w
   
  На igor_igor, Pane-G, Grimriper и уште 4 други им се допаѓа ова.
 15. martinmax

  martinmax
  Gaining Experience

  118
  101
  1 Март 2013
  Машко
  Ова изгледа солидна конфигурација, нема да надмине 16к (retail price)?
   
 16. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Ако даде 8-9000илјади нека додаде уше 1к за cpu, нека си земе i5ка i5-9400f
  Anhoch PC Market Online - CPU Intel Core i5-9400F Coffee Lake Six Core 2.9GHz LGA 1151 9MB BOX w/o Graphics
  Ако е над 20к утше подобро.

  Другар околку 22к испада со добра матична без ссд,имаш горе слика Мао каде пратил ако сакаш вакво напојувањњ поефтино ќе те фати.
  Anhoch PC Market Online - MB MSI B360M GAMING PLUS LGA1151 DDR4 2666MHz OC SATA3 M.2 USB3.1/Type-C GBit LAN HDMI/DVI/VGA RGB
  Anhoch PC Market Online - CPU Intel Core i5-9400F Coffee Lake Six Core 2.9GHz LGA 1151 9MB BOX w/o Graphics
  Anhoch PC Market Online - DIMM 8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL18 HyperX Fury Red
  Anhoch PC Market Online - PSU 700W Sharkoon WPM700 80 Plus Bronze Real Power Modular, Silent, 14cm Fan

  Screenshot_20190818-124435.png
   
  Изменето од модератор: 18 Август 2019
 17. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  322
  429
  3 Јануари 2019
  Машко
 18. Mao

  Mao
  On your way to fame

  968
  501
  5 Јуни 2007
  Машко
  нЕКА ИМА бе шо појако тоа боље е
   
  На GGTT1 и TheMarshal им се допаѓа ова.
 19. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,644
  1,075
  28 ноември 2015
  Машко
  Screenshot_20190818-134253.png 8
   
  На Arabian и SmartGuru им се допаѓа ова.
 20. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Друже а што фали на i5ката?
  I5 9400f и е понова генерација,да за цената вреди но за исти опции нема да ги има.
  Нека збере уште 3-4к и нека земе ако сака i5ка.

  Мао ти напиша зошто е битна струјата иi5 9400f е добар за gaming на игри.
   
  Изменето од модератор: 18 Август 2019
 21. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  322
  429
  3 Јануари 2019
  Машко
  Да да, во право си. Јас заборавив на фактот дека е битна струјата. Како и додека гејмаш комбинацијата на i5-9400f заедно со 1050ti знаat да трошат струја како стара термопечка. :blank:
   
 22. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,399
  13,467
  23 Јануари 2008
  Манга
  Za 1050ti dovolen e i i3 9100f. Ram 2x8gb ako moze, ako ne 2x4gb. Zbaci obavezno dve plocki, ne edna
   
  На NiceNaumoski и GGTT1 им се допаѓа ова.
 23. Mao

  Mao
  On your way to fame

  968
  501
  5 Јуни 2007
  Машко
  Koga kje te zapucaat na Fortnite ili PubG trosi 3x poveke struja kompjuterot zatoa e podobro pojako napojuvanje za gaming na igri.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На fuzzjaw и TheMarshal им се допаѓа ова.
 24. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,644
  1,075
  28 ноември 2015
  Машко
  За исти пари подобри перфоманси и можност за апгрејд на зен 2 во иднина.

  View: https://www.youtube.com/watch?v=hmhBgLSIneQ
   
  Последна промена: 18 Август 2019
  На Ромулка му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,286
  700
  9 Мај 2012
  Машко
  @Picolo подобро оди во Анхоч имаат подобри услуги и услови и избори за компонетите за ПЦ иако сетек имаат добри марки компоненти ама цената не ви одговара


  Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...