1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог за Gaming монитор

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од Martinj90, 10 Јуни 2018.

 1. Martinj90

  Martinj90
  Intern

  46
  29
  26 Јуни 2016
  Машко
  Гејмери/ки дајте некој предлог за монитор 144hz со Freesync јас го гледав овој од anhoch
  24GM79G-B LG.
  Па ако има некој боље или поевтин а со слични перформанси би ви бил благодарен :D
  ПС.резолуција не е мн битна ама секако да не е помала од 1920:1080 исто така и големината не е толку битна.
   
 2. Ronnn

  Ronnn
  Intern

  67
  34
  14 Јуни 2018
  Машко
 3. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  994
  606
  8 Август 2017
  Машко
  ASUS VG248QE
  ASUS VG275Q

   
 4. puscyfer

  puscyfer
  Intern

  9
  41
  10 Декември 2010
 5. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  680
  406
  20 Декември 2015
  Машко
  Морее цениве на Gsync се треси-јајца.

  Benq xl2411 сериите според мн корисници не е нешто посебен особено многу светла бела боја давал и имало motion blur баг...

  Да се имаше мани мани Asus PG rog сериите се врв.

  Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
   

Сподели

Вчитување...