• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Предлог за форумов

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Јас многу често ја користам опцијата НЕПРОЧИТАНИ МИСЛЕЊА ...
Мој предлог ако е можно да се стави check bar до секоја Тема со можност за бришење на истата ...
Објаснување : не сите теми ми се интересни и некогаш сакам да ги исчистам непрочитаните мислења (барем некои од нив сигурно)
 

Chovek

Intern
21 август 2007
8
0
Иако ова би можело да им претставува дополнителна обрска на администраторите/модераторите, сепак е една прекрасна идеја.

Се согласувам со твоето мислење sonic.
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Да, може понекогаш и јас не сум во можност да го прелистувам форумот неколку дена, и ми се насобираат многу непрочитани мислења, па може да се содаде таа опција, кои неми се интересни да ги отстранам. Знам дека ако излезам и повторно влезам непрочитаните ги означувам како непрочитани, ама понекогаш не ја гасам страната со денови и сакам да имам подобар увид т.е. тоа што не ме интересира (обично oftoppic теми) да ги отстранам
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
па мислам дека кога автоматски го отвориш непрочитаното мислење, го снемува кога пак кликнуваш на непрочитани мислења ?
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
али ок, погрешно сум сватил изгледа...јасно ми е што зборуваш sonic, незнам дали има таква екстензија, или пак ако нема да ја направиме а ;) ќе видиме со кодерите :))
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
али ок, погрешно сум сватил изгледа...јасно ми е што зборуваш sonic, незнам дали има таква екстензија, или пак ако нема да ја направиме а ;) ќе видиме со кодерите :))
незнам дали е толку неопходно да се направи лично сакав да видам и други мислења во врска со ова... за еден човек нормално нема сите да се менуваат нели ? :)) Сеедно во глобала и вака не е тешко да се снајдеш :bravo:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Мислам дека тука е потребно една анкета да се додаде како би можеле низ бројки да видиме, во врска со ова.
 

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
Да се додаде или ако не е активиран да се активира WYSIWYG(What You See Is What You Get) модот ќе биде добро. Кога ќе ставаш смајли одма да се појавува а не да се појавува текстот на смајлито.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
Да се додаде или ако не е активиран да се активира WYSIWYG(What You See Is What You Get) модот ќе биде добро. Кога ќе ставаш смајли одма да се појавува а не да се појавува текстот на смајлито.
Активирано е.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,792
Мислења
850,518
Членови
29,481
Најнов член
Hekri
На врв Дно