1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

предлог за добар хостинг

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од vladomkd, 23 Декември 2007.

 1. vojkan

  vojkan
  Intern

  404
  4
  19 Јуни 2007
  Tek sega vidov deka si mi odgovoril.

  A dali beshe dole i google.de, google.ca, google.co.uk? Mozhno li e linkot na telekom da e tesno povrzan so linkot vo danska, pa toj 'downtime' da bide poradi ISP, a ne poradi google?
  Na kraj kraeva shto ako e google? Ako e google, ne e bog... koj reche deka google imaat najdobar uptime?
  Terash na pogreshna strana...

  Druzhe, temava zabega na sosema druga strana. Logichki nemora da ti e jasno, no mozhesh da prochitash za da ti stane jasno. Ochigledno ne si dovolno informiran, ne si videl, a niti slushnal za DRP i 7 tiers of DRP

  Edno da raschistime, tuka zboruvame za kompanija koja shto ochigledno ima mnogu jak DRP i shto vlozhila mnogu pari za na svoite mushterii im dozvoli 100% uptime (netcraft toa go potvrduva za sega). Od druga strana te imame tebe, koj zboruva laichki i shto nagagja dali kompanijata ima ili nema pari da vlozhi pari vo svojata infrastruktura.
  Jas sednav i povtorno razmisliv, a ti?
   
 2. sumi

  sumi
  On your way to fame

  1,126
  740
  8 Април 2007
  Машко
  Лоол ти реков да размислиш а не да се правиш дека си размислил. 100% Нема шанси. А тие netcraft колку што можев да истражам во слободно време не се баш толку реални.

  А линкот оди до Lондон и во никој случај не поминува до Данска, а завршува во САД http://geotool.servehttp.com/?ip=64.233.183.104&host=www.google.com.
  Гоогле не е бог за тоа и има свој downtime, додека според тебе твојата страна ќе треба да биде бог и да нема downtime. Ти реков прочитај: http://www.datapipe.com/legal_information.aspx
   
 3. vojkan

  vojkan
  Intern

  404
  4
  19 Јуни 2007
  Tvoeto ne poznavanje na rabotite te tera da se povtoruvash.

  Te molam daj mi link od tvoeto istrazhuvanje.

  Da me razbereshe shto sakav da kazham so postot pogore, nemashe da go napishesh ova.

  Prodolzhi da chitash za DRP, eden den mozhda i kje nauchish neshto novo ;)
   
 4. sumi

  sumi
  On your way to fame

  1,126
  740
  8 Април 2007
  Машко
  Важи шефе нема проблем јас сум глуп а ти си многу паметен и на сета таа google, yahoo, msn, youtube ... се глупи зашто имаат свој downtime, а пак ти и твојот сревер се најпаметни. ЧЕСТИТО ДОБИВАШ НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА ИНТЕРНЕТ ТЕХНОЛОГИЈА од мене
   
 5. AMD_fan

  AMD_fan
  Certified IT Addict

  3,646
  137
  10 ноември 2007
  Машко
  Само смирено и полека. Секој си има право на свое мислење и гледање на работите, така да нема потреба од користење на непотребни фрази и зборови. :friends:
  Продолжете со конструктивна дискусија и потрудете се да презентирате факти со кои ќе го поткрепите вашиот став. That's the right way! :bravo:
   
 6. Vermilion

  Vermilion
  Intern

  92
  0
  23 Јули 2007
  Моја препорака - Ikon-Design.
  Прилично поволни понуди со добар супорт.
   
 7. Marko

  Marko
  Баниран/a

  106
  1
  16 Јануари 2008
 8. D

  D
  Администратор

  3,243
  1,679
  31 Март 2007
  Off-topic:
  Во ред, нека ти стои "рекламата."
  Но еве еден мал совет за тебе: гледај каде ти е местото за реклама. Погледни за какви се хостинг провајдери се зборува во текстот и дали твојот предлог може да се мери со нив. Едноставно, не се мешаат баби и жаби.
   
 9. Vermilion

  Vermilion
  Intern

  92
  0
  23 Јули 2007
  Го прочитав првиот пост, сигурно се бара поволно хостинг решение нели ... или глуп сум не читам ?
  Ако сакаш тргни го мојот пост, и не се работи за реклама, бидејќи сфарно имаат поволни услуги и пакети .... и не мешам баби и жаби.
   
 10. Marko

  Marko
  Баниран/a

  106
  1
  16 Јануари 2008
  Nikoj ne reche deka si glup.

  Povolni uslugi i paketi ? Prvo vidi koja firma go dava hostingot - RunHosting. Pobaraj malce reviews, ne kje bide losho.
   
 11. Vermilion

  Vermilion
  Intern

  92
  0
  23 Јули 2007
  Па иста финта, само шо не се мачи парите да ги прати и да стигнат незнам каде, ги праќа во рамките на МК, и има македонски супорт. Наздравје ... :)
   
 12. QBox

  QBox
  Intern

  42
  0
  28 oктомври 2007
  da da premnogu se evtini za da bidat vistiniti :) sepak vredat za parite i pokraj toa sto mesecno imaat 2-3 pati downtime po 15-30 min no se isplaka ako ne rabotis nesto epten profesionalno :)
   
 13. GeNeRaToR

  GeNeRaToR
  Intern

  538
  6
  20 Јануари 2008
  kade moze da go kupite najeftiniot domen
   
 14. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
 15. GeNeRaToR

  GeNeRaToR
  Intern

  538
  6
  20 Јануари 2008
 16. D

  D
  Администратор

  3,243
  1,679
  31 Март 2007
  Македонскта Академска и Истражувачка Мрежа се единственото место каде што можеш да регистрираш .мк домен.
   
 17. Marko

  Marko
  Баниран/a

  106
  1
  16 Јануари 2008
 18. D

  D
  Администратор

  3,243
  1,679
  31 Март 2007
 19. nozo

  nozo
  Intern

  85
  4
  9 Април 2007
  Уште да можеше да се изврши плаќањето преку кредитна.Поскапо ќе ме фати патот до Бугарија од хостингот :D
   
 20. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,992
  504
  14 Април 2007
  Машко
  сим пробал многу но она е дефинитивно топ и еве многу време го користам
  www.hostmonster.com
  http://www.hostmonster.com/hosting-features.htm

  сето тоа за 6.95$/месечно со 24 месечнен договор
  мислам дека е одлично за тие пари нема да најдеш подобро
  а и многу ретко им се случува да им падне сервер и тоа на max 5 min
   
 21. Wizardion

  Wizardion
  Intern

  111
  1
  2 Март 2008
  Многу поволни цени и реални услуги

  1500 GB Disk Space
  15000 GB Bandwith

  http://lunarpages.com/
   
 22. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,992
  504
  14 Април 2007
  Машко
  @Wizardion a da ne si zaboravil edna mnogu sitna no vazna rabota ,
  ja znam taa kompanija ne se bas stabilni jas ke sum bil kaj niv no mi se bea pozalile edni koi bile klienti kaj niv
  ne se mnogu uslucni te motaat mnogu ako imas nekoj problem
   
 23. Wizardion

  Wizardion
  Intern

  111
  1
  2 Март 2008
  Единствена работа што мотаат е дека даваат 1500 GB диск спејс ... А даваат таква понуда бидејќи знаат дека никој нема да го пополни тоа место и дека страната не може да има толку посетеност за да биде потрошен и Bandwith-oт ама сепак имаат стабилен хостинг и се исплаќа.
   
 24. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  http://www.freewebs.com
  Бесплатно и ефикасно.
  Напомена: Или на секоја страна освен index ке ти се појавува банер нивен, или секоја страна да ја ставиш во посебен фолдер.
   
 25. NENAD

  NENAD
  Intern

  29
  0
  5 Јуни 2007
  Знае некој без банери некој чист фри хостинг? Значи само за простор ми треба, со HTML/PHP поддршка. Домеин за редиректирање ќе си купам.
  Само немојте фривебс и пигзо!!
  :))
   
Слични теми
 1. NERD.
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  923
 2. jove
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,756
 3. ''TcM>>
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  3,472
 4. zelenotosr
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,844
Вчитување...

Сподели

Вчитување...