• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Предлог за буџет Bluetooth earphones

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Noumenon

Gaining Experience
14 ноември 2009
137
70
Ми требаат мали слушалчиња кои најчесто би ги користел за трчање конектирани со smartwatch. Имав redmi airdots и го изгубив едното слушалче, но не ми се допаѓаше многу звукот без equalizer, a на часовникот немам таква опција. Буџет: 1500-2500 мкд... мислам дека максимум би дал 50 еу ако навистина вреди :)

*едно време истражував рецензии, па доста ги фалеа оние QCY, но не знам сега како стојат, дали се најдобра опција за парите. Ако има некој лично искуство нека сподели накратко
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,631
2,821
Мислам дека ќе добиеш многу препораки за QCY T5. Лично ги немам користено, ама треба да се солиден избор за парите.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Noumenon

Gaining Experience
14 ноември 2009
137
70
Сѐ добро со овие QCY Т5 за звукот само ме нервира формата со продолжеток, а и не биле баш стабилни при многу движење, за трчање претпоставувам уште помалку :) Можеби за QCY T6 ќе размислам.

View: https://www.youtube.com/watch?v=VXV6mjCNBXI

Дечково прави интересни ревјуа за вакви слушалки, ќе разгледам видеа што има да каже
 

dimi3ja

Intern
12 април 2019
28
8
Anker ги фалат многу, има и под 50 евра ама тие подобрите мислам дека се околу 70 на али.
 

Thunderous_One

Gaining Experience
22 декември 2020
33
62
Струмица
Soundpeats, Edifier и Haylou ти се најдобри во буџет категоријата. Оваа блогче има многу добри и концизни рецензии. Неможеш да згрешеш со нив, и повеќето модели од таму ги има на АлиХ.
 

TouchIT

On your way to fame
9 јули 2018
670
575
Bitola
Ми треба и мене earbuds или headphones ама да се достапни кај нас…буџет 2К? Ќе се користат за трчање па се мислам дали earbuds или headphones? WHCH510B делуваат интересно?
 

Gecas12

Intern
27 септември 2019
39
38
Ми требаат мали слушалчиња кои најчесто би ги користел за трчање конектирани со smartwatch. Имав redmi airdots и го изгубив едното слушалче, но не ми се допаѓаше многу звукот без equalizer, a на часовникот немам таква опција. Буџет: 1500-2500 мкд... мислам дека максимум би дал 50 еу ако навистина вреди :)

*едно време истражував рецензии, па доста ги фалеа оние QCY, но не знам сега како стојат, дали се најдобра опција за парите. Ако има некој лично искуство нека сподели накратко
Јас за трчање ги користам soundcore life dot 2, ама се 3300 во Анхоч со то шо се ipx5, добра пасивна изолација имет и не паѓаат од уши при трчање. Ако ти се оди малку над буџет нема да згрешиш.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,777
Мислења
850,340
Членови
29,472
Најнов член
Горјан Стојчев
На врв Дно