1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Предлог за bluetooth слушалки

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од G4M3R, 19 Март 2019.

1. G4M3R

G4M3R
    Gaining Experience

462
    382
    26 Јуни 2012
    Машко
    Предложете wifi/bluetooth слушалки. Примарно ми е да се over-ear бидејќи на уши ќе ми бидат со часови, и побитно ми е да се удобни. Претпочитувам да ги има кај нас по нашиве продавници, ама може и од ebay само да има достава до кај нас.
    Буџетот ми е до 5000ден, евентуално 100еу би дал ако стварно вреди и има полза да се додаде.
    Немора да имаат микрофон.

Нешто вака што разгледав и ми фатија око се овие:
    Anhoch PC Market Online - Headphones Sony MDR-XB650BTB Extra Bass Bluetooth/NFC IPX4 splash-proof Black
    Anhoch PC Market Online - Headphones Sony WH-CH500B Bluetooth Black
    Wireless Слушалки SONY MDRRF811RK
    BT Слушалки SONY MDRRF895RK, црни

2. Anungunrama

Anungunrama
    Intern

35
    24
    5 Февруари 2019
    Машко
    Ги имам вторите (Sony WH-CH500B) и ги препорачувам. Доста удобни, unbeatable батерија за таа цена (околу 20 часа), и солиден звук. Има и NFC за полесно конектирање со телефон. Се пунат за 2-3 часа отприлика, не знам точно. И ќе мора да си купиш case пошто може да ти се гребат мазните делови у ранец/ташна/вотевр :) Кул слушалки, добра цена, и кул features као power on-off тетката :D

На G4M3R му/ѝ се допаѓа ова.
  3. G4M3R

G4M3R
    Gaining Experience

462
    382
    26 Јуни 2012
    Машко
    Гледам некои се пишани wireless некои bluetooth. Aко земам BT слушалки и сакам да ги користам на десктоп компјутер, ќе ми треба и некое BT dongle? Или имаат со нив во случај да не ги користам со телефон?

Овие пример гледам имаат нивен приемник и ми фаќаат око
    Anhoch PC Market Online - Headphones Wireless Sony MDR-RF811RK

4. smole

smole
    Unstoppable

3,014
    3,416
    18 Април 2007
    треба dongle.

На G4M3R му/ѝ се допаѓа ова.
  5. G4M3R

G4M3R
    Gaining Experience

462
    382
    26 Јуни 2012
    Машко
    Има голем удел dongle-то или сеедно е какво ќе се земе? Во случајов сигурно ќе одам на wireless каде што си имаат нивни предавател/приемник.

6. smole

smole
    Unstoppable

3,014
    3,416
    18 Април 2007
    Сеедно е.

7. spytronicmk

spytronicmk
    Intern

20
    7
    4 Август 2017
    WHCH500B - Galerija

Едно кратко мислење и искуства за моделов. Би ги користел за следниве потреби: Skype разговор, YouTube, и гејминг (во смисла да не има доцнење или сецкање на звук). Важно ми е да држат батерија (како што гледам околу 20ч, што за мене е задоволително)

Слични теми
  1. Molec
    Одговори:
    8
    Прегледи:
    2,995
  2. fuzzjaw
    Одговори:
    29
    Прегледи:
    2,501
  3. Avid