1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог за bluetooth слушалки

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од G4M3R, 19 Март 2019.

 1. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  462
  382
  26 Јуни 2012
  Машко
  Предложете wifi/bluetooth слушалки. Примарно ми е да се over-ear бидејќи на уши ќе ми бидат со часови, и побитно ми е да се удобни. Претпочитувам да ги има кај нас по нашиве продавници, ама може и од ebay само да има достава до кај нас.
  Буџетот ми е до 5000ден, евентуално 100еу би дал ако стварно вреди и има полза да се додаде.
  Немора да имаат микрофон.

  Нешто вака што разгледав и ми фатија око се овие:
  Anhoch PC Market Online - Headphones Sony MDR-XB650BTB Extra Bass Bluetooth/NFC IPX4 splash-proof Black
  Anhoch PC Market Online - Headphones Sony WH-CH500B Bluetooth Black
  Wireless Слушалки SONY MDRRF811RK
  BT Слушалки SONY MDRRF895RK, црни
   
 2. Anungunrama

  Anungunrama
  Intern

  35
  24
  5 Февруари 2019
  Машко
  Ги имам вторите (Sony WH-CH500B) и ги препорачувам. Доста удобни, unbeatable батерија за таа цена (околу 20 часа), и солиден звук. Има и NFC за полесно конектирање со телефон. Се пунат за 2-3 часа отприлика, не знам точно. И ќе мора да си купиш case пошто може да ти се гребат мазните делови у ранец/ташна/вотевр :) Кул слушалки, добра цена, и кул features као power on-off тетката :D
   
  На G4M3R му/ѝ се допаѓа ова.
 3. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  462
  382
  26 Јуни 2012
  Машко
  Гледам некои се пишани wireless некои bluetooth. Aко земам BT слушалки и сакам да ги користам на десктоп компјутер, ќе ми треба и некое BT dongle? Или имаат со нив во случај да не ги користам со телефон?

  Овие пример гледам имаат нивен приемник и ми фаќаат око
  Anhoch PC Market Online - Headphones Wireless Sony MDR-RF811RK
   
 4. smole

  smole
  Unstoppable

  3,014
  3,416
  18 Април 2007
  треба dongle.
   
  На G4M3R му/ѝ се допаѓа ова.
 5. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  462
  382
  26 Јуни 2012
  Машко
  Има голем удел dongle-то или сеедно е какво ќе се земе? Во случајов сигурно ќе одам на wireless каде што си имаат нивни предавател/приемник.
   
 6. smole

  smole
  Unstoppable

  3,014
  3,416
  18 Април 2007
  Сеедно е.
   
 7. spytronicmk

  spytronicmk
  Intern

  20
  7
  4 Август 2017
  WHCH500B - Galerija

  Едно кратко мислење и искуства за моделов. Би ги користел за следниве потреби: Skype разговор, YouTube, и гејминг (во смисла да не има доцнење или сецкање на звук). Важно ми е да држат батерија (како што гледам околу 20ч, што за мене е задоволително)
   
Слични теми
 1. Molec
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  2,995
 2. fuzzjaw
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  2,501
 3. Avid
  Одговори:
  38
  Прегледи:
  2,839
 4. HoLfElDeR
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  303
 5. Steff_Maja
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  692
Вчитување...

Сподели

Вчитување...