1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог за бесплатна "android anti virus" апликација ?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од dPUNISHERb, 31 oктомври 2018.

 1. dPUNISHERb

  dPUNISHERb
  Intern

  8
  3
  25 Јули 2017
  Здраво на сите.

  Ме интересира која апликација ја користите како заштита за вашиот телефон и добрите или лоши искуства со слични.

  Јас до пред некој ден ја користев "Security 360" и не бев баш задоволен. Премногу реклами, поп-ап глупости и еден куп линкови на секое активитање на апликацијата. Плус и како да ми го кочеше телефонот

  Моментално ја користам "McAfee" бесплатната верзија и можам да кажам дека е далеку подобра од претходната.

  Кое е вашето искуство ?
  Споделете ги и добрите и лошите...
  Дадете предлог за апликација, која според вас вреди да се користи...

  Испратено од Lenovo K33a48 преку IT.mk форум апликација
   
 2. incontempt

  incontempt
  Gaining Experience

  210
  204
  24 Февруари 2016
  Машко
  Стави си само за блокирање на реклами, од антивирусите за андроид до сега не сум сретнал нешто да е добро, adclear го користам веќе подолго време, на апликации сите реклами ги блокира, на наши сајтови само некоја реклама може да помине.
   
 3. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  758
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Моментално користам Kaspersky и Sophos mobile security (под чија капа е Hitman Pro). Одличен е и Malwarebytes. :)
   
  На dPUNISHERb му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Astro

  Astro
  Guru

  6,390
  8,854
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Хааабе, ние овде на ПЦ-а со торенти не ставаме антивирус, до толку сме стручни и имаме единаесто сетило да најдеме крак со вирус, а не па на андроид. Ја не веруем у вируси, нив ги измислиле фабриките за антивируси за да праат пари, така ли е? :oh::oh:
   
  На Draynor, dPUNISHERb, SiPy` и уште 7 други им се допаѓа ова.
 5. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  916
  864
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  Ставаш антивирус и те бомбадира со милион сумливи реклами и поп-ап глупости. Мислам хелоууу....

  Sent from my LG-H830 using Tapatalk
   
  Draynor, dPUNISHERb, olikomerc и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  808
  642
  5 Јули 2011
  "Абе фатив вирус на телефонов"...said no one ever
   
  На dPUNISHERb и DrMTR им се допаѓа ова.
 7. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  618
  525
  28 Јануари 2014
  Реклами на јутуб блокира? :D
   
 8. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,372
  6,486
  27 Март 2014
  Антивирус и Андроид ОС не одат заедно , доколку не инсталираш third party апликации или кракувани апликации. Држи се до play store и си 99% сигурен.
   
  На Oktar и Astro им се допаѓа ова.
 9. incontempt

  incontempt
  Gaining Experience

  210
  204
  24 Февруари 2016
  Машко
  Да
   
 10. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,527
  10,536
  23 oктомври 2012
  Машко
  Не.
   
 11. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,130
  3,483
  7 ноември 2014
  Машко
  Поддржувајте ги креаторите на видеата што ги гледате, македонска работа значи...
   
 12. enterprise

  enterprise
  Gaining Experience

  53
  55
  25 Септември 2013
  Машко
  true story bro...lol
   
 13. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  618
  525
  28 Јануари 2014
  И сеа?

  Said no one ever... Ко да не прает пари од subs и views.
   
 14. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,527
  10,536
  23 oктомври 2012
  Машко
  На omegaRED му/ѝ се допаѓа ова.
 15. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,623
  4,565
  23 Јуни 2015
  Машко
  А моментот дека AdClear шерува податоци со други компании во различни држави кои можеби ги немаат истите закони за приватност на личните податоци?
  Некој да сподели искуство со апликацијава?
   
 16. dPUNISHERb

  dPUNISHERb
  Intern

  8
  3
  25 Јули 2017
  Сепак, не е лошо да се има некоја апликација, чисто ради "feeling secured", а тоа дека може да пројде и без тоа, не се сомневам...

  Како и да е, фала ви ма предлозите...

  Ќе ја покористам McAfee некое време, па ако не ја бива и неа ќе ја сменам со некои од горенаведените...
  Или ќе ја пофалам, ако стварно заслужи

  Испратено од Lenovo K33a48 преку IT.mk форум апликација
   
  На Draynor и StOrMK им се допаѓа ова.
 17. incontempt

  incontempt
  Gaining Experience

  210
  204
  24 Февруари 2016
  Машко
  Ми поставија прашање дадов одговор, ова твоево што треба да значи?
   
 18. Astro

  Astro
  Guru

  6,390
  8,854
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  То треба да значи да неќе :oh:
   
  На Draynor му/ѝ се допаѓа ова.
 19. incontempt

  incontempt
  Gaining Experience

  210
  204
  24 Февруари 2016
  Машко
  Прашањето не беше упатено до него, а претходново не беше упатено до тебе, со ова многу му помогнавте на членот инаку браво.
   

Сподели

Вчитување...