1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог за бесплатен неограничен VPN сервис...

Дискусија во форумот 'VPN и VLAN' започната од Alucard, 1 Јули 2013.

 1. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,869
  1,746
  22 oктомври 2012
  Машко
  Некој искуство со proXPN VPN ?

  Сите предлози се добредојдени ;)
   
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,459
  7,442
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  За безпари не верувам дека ни еден впн сервис ќе се згне да стварно те заштити ако дојде нож до коска. За што ти е намената? Ако е за голи тетки, слободно користи го :)
   
  JensenInterceptor, bogev4eboy и на Alucard им се допаѓа ова.
 3. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,869
  1,746
  22 oктомври 2012
  Машко
  За некои сајтови кај што треба да се логирам, а не сакам да ми се види мојата IP адреса... :)
   
 4. wdp

  wdp
  Intern

  30
  11
  20 Јуни 2010
  Бесплатно, неограничено а плус и квалитетно некако не одат заедно. Инаку на гоогле сигурно ќе најдеш илјадници бесплатни впн сервиси.
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,869
  1,746
  22 oктомври 2012
  Машко
  Јасно ми е мене тоа, само што јас не барам квалитетно :) Ми треба само да ми додели друга IP адреса, и да има unlimited data transfer & connection time, толку, ништо повеќе... И да не барам по Google, пишав тука, за некој од сподели искуство...
   
 6. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,464
  2,676
  9 Февруари 2011
  Tor бе друже за таа работа.
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,869
  1,746
  22 oктомври 2012
  Машко
  Некогаш е многу спор, а и знае да смени IP адреса во сред работа, плус не сум сигурен ако download-ираш нешто преку него дали сеуште ја прикрива вистинската IP адреса или не...?
   
 8. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,464
  2,676
  9 Февруари 2011
  Побезбеден сервис мислам дека не постои. А тоа што е спор, тоа е друго.
   
 9. wdp

  wdp
  Intern

  30
  11
  20 Јуни 2010
  За пола фунта имаш 5GB bandwidth и 15 локации, тоа ти е поефтино од 1 кутија цигари.

  http://www.lowendtalk.com/discussion/comment/288284

  Се што е бесплатно е највероватно сакато со некој функции.
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,869
  1,746
  22 oктомври 2012
  Машко
  Ова сега го најде на Google...? :) Истечена е понудата...
   
 11. wdp

  wdp
  Intern

  30
  11
  20 Јуни 2010
  Го имав претходно гледано, не е истечена, кликни на

  Order details: 5GB Package: £0.50/monthly recurring - Order Link

  Инаку ако имаш голема потреба од ВПН и 2-4 долари месечно најдобра опција ти е да си земеш некој мал ВПС и да си инсталираш опенвпн.
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MarkoHF

  MarkoHF
  Practice makes perfect

  847
  1,119
  30 Септември 2008
  Машко
  Internet Marketing
  Не го бива, ја користам Cyberghost VPN и Kepard
   
  На bogev4eboy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. P.Overdrive

  P.Overdrive
  Gaining Experience

  458
  494
  23 Јуни 2010
  vpnbook, само ќе треба пред секоја употреба да одиш на страната за да ја видиш лозинката.
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Alex

  Alex
  Gaining Experience

  341
  152
  10 Август 2008
  Машко
  Нигде нема бесплатно и неограничено.
   
 15. goranski

  goranski
  Gaining Experience

  305
  141
  20 Март 2013
  Машко
  најди на Fiverr за месец дена, ептен солидни со многу брз интернет, $5 е топ цена.
   
 16. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,869
  1,746
  22 oктомври 2012
  Машко
   
  На Alex му/ѝ се допаѓа ова.
 17. life4

  life4
  Баниран/a

  24
  16
  15 Декември 2015
  Машко
  Дали има некој бесплатен впн за Бугарија, Швајцарија, Германија , САД, Канада ? ДА е стабилен горе доле ?

  Или бар ефтино месечно годишно членство ?

  Дали користите повеќе броусери за различни земји ?
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...