1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог за 55" TV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од HardCorec, 14 Декември 2015.

 1. Ab@ace

  [email protected]
  Gaining Experience

  443
  393
  21 Мај 2016
  Машко
  Прашај ги сетек нивни производ е, ја не би го ни погледнал а камо ли да прашувам

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
  На Војвода му/ѝ се допаѓа ова.
 2. maci

  maci
  On your way to fame

  2,910
  656
  2 Април 2008
  ако требаше да ги прашам сетек немаше да пишам на форумот,дај не се глупирај со вакви фрустрирачки коментари.
  сетек не го произведува.
  ако знаеш дека имаат погон за произвоство на лед тв слободно пиши.

  п.с.не дека ги бранам,ме боли к за сетек
   
 3. Ab@ace

  [email protected]
  Gaining Experience

  443
  393
  21 Мај 2016
  Машко
  Сетек е брендот, а кој ги склопува господ знае,
  -кој панел носат ?
  -Која шасија какви електролити има
  -спецификации лично со сертификат имаат ли или се лупнати од кутура ?
  Има ли некое инфо за тој производ на интернет ?
   
 4. Antonio Vasilevski

  Antonio Vasilevski
  Gaining Experience

  241
  98
  3 Јануари 2016
  Машко
  Дај не тропај жити се. Сетек бил брендот, брендот е ST.
   
 5. Ab@ace

  [email protected]
  Gaining Experience

  443
  393
  21 Мај 2016
  Машко
  Мислиш STMicroelectronics ?
   
 6. Antonio Vasilevski

  Antonio Vasilevski
  Gaining Experience

  241
  98
  3 Јануари 2016
  Машко
  Незнам дали е така, мислам дека е само ST и се склопуваат во Турција.
   
 7. Ab@ace

  [email protected]
  Gaining Experience

  443
  393
  21 Мај 2016
  Машко
  Не постои бе друже, каква турција дај ми инфо за тој телевизор погоре
   
 8. Antonio Vasilevski

  Antonio Vasilevski
  Gaining Experience

  241
  98
  3 Јануари 2016
  Машко
  Иди во салон и прашај ги па ќе видиш, а не тука да се правиш паметен кога незнаеш.
  Eдит: Брендот е амерички т.е. тој ти што го кажа и овие телевизори за наш пазар ги склопуваат во Турција.
   
 9. Ab@ace

  [email protected]
  Gaining Experience

  443
  393
  21 Мај 2016
  Машко
  Добра е ајде :D

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
  На boro1 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  369
  265
  13 Март 2015
  Машко
  Пред некој ден некој на нивната фејсбук страна беше пишал дека 1 таков телевизор 2 или 3 пати го враќал и дека андроидот му бил ужасен. Не успевам да ги отворам коментарите. Веројатно се избришани или скриени од сет.
  Според мене подалеку ...Дај си 4-5000 повеќе и земи си саглам телевизор. Quart или fuego ти е мислам 10 пати подобра опција
   
 11. dzunko

  dzunko
  Gaining Experience

  328
  252
  26 Септември 2007
  Машко
  Додај уште 8-10 илјади и купи си ТВ со име и фирма( sony .lg. panasonic. Samsung). Како ти се даваат 700 евра за СТ име кое не постои никаде во светот како бренд
   
 12. NanoCell

  NanoCell
  Gaining Experience

  349
  421
  10 oктомври 2011
  Машко
  @maci Телевизорот има ужасна слика, не вреди за парите. Дури и самите продавачи го нагласуваат тоа дека сликата е полоша од очекуваното, зошто не сакаат луѓето да им ги враќаат телевизорите после 1-2 дена.
   
  На maci му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Lajce

  Lajce
  Intern

  29
  36
  29 ноември 2015
  Машко
  ST=Quart=Fuego=Grunding=и какви не останати имиња за но нејм кинески срања. Турција (Вестел) се прават Хитачи, Телефункен, дел од Панасоникот и Филипс.
  П.с.
  Не давај пари за ѓубре, земи некој помал но бренд телевизор, во најлош случај земи турски но никако немој кинезарија.

  viaRedmiNote2Primre
   
  На maci му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,472
  26 oктомври 2012
  Машко
  Хихи, каква црна Aмерика.
  Пиши на гугл ST TV, 2-3 слики ќе ти даде, една од ддком, една од украинска продавница, да и тие имаат ST компанија, али кога ќе кликнеш на тв, ти дава само 2 CRT телевизори xD
  А таа ST microelectronics не ни произведува телевизори, така да ... :)
  Тоа се кинески
  Аmc=Quart,
  Set=ST,
  Tehnomarket=Neo,
  M san во која е паком компани = Vivax.
  Нептун = Fuego ( барај на гугл и ќе најдеш Fuego TV од аргентина, кој уствари е провајдер на дигитална телевизија и нема допирна точка со електроника :D).
   
  На maci и [email protected] им се допаѓа ова.
 15. Antonio Vasilevski

  Antonio Vasilevski
  Gaining Experience

  241
  98
  3 Јануари 2016
  Машко
  Кога отворив на STМicroelectronics видов дека е исто лого така да мислам дека е таа компанија. И сите овие телевизори што ги наброја се прават во иста фабрика во турција.
   
 16. Ab@ace

  [email protected]
  Gaining Experience

  443
  393
  21 Мај 2016
  Машко
  Друже STМicroelectronics произведува чипови какви телевизори какви бакрачи
   
 17. StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,209
  4,048
  5 Декември 2009
  Машко
  Е така.
  Јас ако сакам ке се јавам да ми направат 50 тв а и на нив ке пишуе Stalker. :)

  Sent from my Redmi Note3 Pro.
   
  borcep, Војвода и на Banjifiko им се допаѓа ова.
 18. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,472
  26 oктомври 2012
  Машко
  Stalker 4690 :D

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 19. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  369
  265
  13 Март 2015
  Машко
  мaлку си ги утнaл рaбoтите


  quart и grunding се oд турцијa, пa мислaм и фуегo.

  St e брендирaнo име нa сет кoи oни гo кoристaт зa дa си гo крстaт ѓубретo кoе гo увезувaaт.
  Вo ниту еден случaј не ги стaвaј St сo Quart. Oгрoмнa е преднoстa кaј quart. десетици пaти е пoквaлитетен quart и Grundig

  Филипсoт е пoлски. Немa врскa сo турскa кoлку штo знaм. oсвен aкo не сменилo нештo вo меѓувреме.
  Вoглaвнo St се убедливo сo нaјлoш квaлитет и нaјлoши вгрaдени мaтеријaли
   
  Последна промена: 10 Јули 2016
 20. StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,209
  4,048
  5 Декември 2009
  Машко
  Филипсот не е турски. Телефункен, Хитачи, Орион тоа е турско, во Вестел.


  Sent from my Redmi Note3 Pro.
   
 21. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,842
  3,952
  5 Јули 2013
  Quart нудат телевизори со доста солиден однос цена/квалитет. Јас сум воодушевен од нивни ТВ за 8500 денари(на акција).
   
 22. Ab@ace

  [email protected]
  Gaining Experience

  443
  393
  21 Мај 2016
  Машко
  Грундиг,телефункен беа на времето германски после пропаднаа и ги земаа турците,Филипсот е од Холандија.
  ST е брендиран бенд на сетек,Нео на техномаркет Амц кварт и сеа глеам имаат некој си АОЦ монитори појма неам кој се, отидете на алибаба пишете некој лед телевизор и ке ви испаднат еден куп телевизори без име некој од произведувачите во дискрипција имаат пишано да им пратите порака со ваше име и така да ви го склопат и пратат :)


  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
  На maci му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...