Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Предлог VPN - Македонија

Rikimaru

Даскал
26 март 2016
3.159
5.160
Битола
Ги разгледав сите бесплатни. ниеден не чини. некако мора да те заебат дали во брзина, дали со рекллами, дали со малку сервери. Искрено и платените не се скапи повеќе.
 

pipelin

*ੈ✩‧₊˚༺☆༻*ੈ✩‧₊˚
8 мај 2010
1.977
1.823
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
macOS
Ми требаше ВПН со македонска адреса додека престојував надвор од Македонија за да можам да гледам телевизија (пост).

Од сите ВПН само Surfshark си ја заврши работата.
 

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3.552
5.441
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit
MikroTik кај тебе дома, јавна IP адреса и решен проблем.
Ако ти е за 2-3 дена користење можам да ти излезам во пресрет.
 

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
4.976
4.474
Тапаток заебава со форумов од вчера дури и со МК (мој инсталиран) ВПН. До завчера работеше од вчера нејќе.
 

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
3.966
5.117
Скопје
Еден добар батко од тука ми прати платен ВеПеН за користење, му изразувам благодарност јавно.

Арно ама, ниту на мобилен, ниту на лаптоп не се вклучува MaxTVGo. А во Скопје работи...

1674298786871.png

Ќе пробувам па ќе јавам пак дали ќе успеам.

На А1 веб тевето работи! Ама тоа е само за македонски канали, немам спортски таму.
МТВ - play.mrt.com.mk исто така работи, ама оваа не знам дали е врзана локациски.
 

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
4.976
4.474
Еден добар батко од тука ми прати платен ВеПеН за користење, му изразувам благодарност јавно.

Арно ама, ниту на мобилен, ниту на лаптоп не се вклучува MaxTVGo. А во Скопје работи...

Погледнете го атачментот 121448

Ќе пробувам па ќе јавам пак дали ќе успеам.

На А1 веб тевето работи! Ама тоа е само за македонски канали, немам спортски таму.
МТВ - play.mrt.com.mk исто така работи, ама оваа не знам дали е врзана локациски.
Премиум каналите и светските/балканските кои не се фри, можат да се гледаат само од ИП на Телеком, поради авторски права.

Sent from my TELEFON using Tapatalk
 

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
3.966
5.117
Скопје
Премиум каналите и светските/балканските кои не се фри, можат да се гледаат само од ИП на Телеком, поради авторски права.

Sent from my TELEFON using Tapatalk
Можеби, ама не ги отвора ниту македонските. МТВ исто на пример дава таква порака.
 

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
4.976
4.474
Можеби, ама не ги отвора ниту македонските. МТВ исто на пример дава таква порака.
Можеби целиот рејнџ ма ИПа не го детектира Телеком како Македонски. А може и треба и за сите да е строго Телеком адреса. Со ВПН на телеком ИП ми работи и работело досега од секаде.

Sent from my TELEFON using Tapatalk
 

Gronk

Gaining Experience
20 март 2021
122
134
Некој искуство со добар VPN конкретно за симнување торенти во странство? Секако што се плаќа.
 

kokion

Intern
26 февруари 2013
16
9
Negotino
Еден добар батко од тука ми прати платен ВеПеН за користење, му изразувам благодарност јавно.

Арно ама, ниту на мобилен, ниту на лаптоп не се вклучува MaxTVGo. А во Скопје работи...

Погледнете го атачментот 121448

Ќе пробувам па ќе јавам пак дали ќе успеам.

На А1 веб тевето работи! Ама тоа е само за македонски канали, немам спортски таму.
МТВ - play.mrt.com.mk исто така работи, ама оваа не знам дали е врзана локациски.
Има разлика од ип адреса регистирана за хостинг и ип за интернет корисници. Многу сервиси проверуваат и за тоа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.519
Мислења
964.177
Членови
34.887
Огласи
2.610
Најнов член
aleksimonovski
На врв Дно