• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Предлог - Викенд дружење со членови од Штип

  • Ја почнал/а темата
  • #1

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,095
3,584
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + Cooler Master M240L | AMD R9 5950X
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Поздрав дечки,

Викендов сум на посета кај еден другар на гости во Штип, па ми падна на памет: зошто не би се собереле на една собиранка со членовиве од форумов кои се наоѓаат во Штип? мислам дека е сосема добра идеја, да се седне на една запивка/пиво/кафе (Версај, Нова, Канал 77 или било каде?).

Повеќето предложени збиранки се сите претежно за скопје, па ајде да смениме нешто, да се прошират овие собиранки. Сите кои се заинтересирани, слободно, коментирајте, ќе се договориме кога шо каде и како :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,095
3,584
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + Cooler Master M240L | AMD R9 5950X
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Некој заинтересиран? Пишете бе,не јадам луѓе, не се срамете :)

Sent from my Redmi Note 3
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,254
4,480
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Некој заинтересиран? Пишете бе,не јадам луѓе, не се срамете :)

Sent from my Redmi Note 3
Ако го прегледуваат форумот како мене т.е. преку табот за нови мислења, (постовите од off-topic не се појавуваат), може и да не ти го прочитале постот. И јас случајно отворив да видам што има ново тука.:)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,004
Мислења
854,557
Членови
29,635
Најнов член
darkotolev
На врв Дно