1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог телефон до 12.000

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од JasSum, 21 Јануари 2019.

 1. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,703
  1,775
  8 Мај 2007
  Машко
  Предложете телефон со добра камара до 200 евра.
  Да биде нов, опција е од некој што обновил договор.
   
 2. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  241
  170
  3 Јануари 2010
  Машко
  Redmi note 6 pro - малце е над цената , ама вреди. Го нема на залиха но би требало да добијат
   
 3. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,703
  1,775
  8 Мај 2007
  Машко
  3гб рам верувам е веќе малку.
   
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,820
  24,935
  4 Септември 2008
  Mi A2, Redmi note 5 Ai, Huawei y9 2019.
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 5. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  146
  105
  21 Мај 2017
  Mi A2 го има со 4гб, но SD625, ја би идел на 3гб со SD636
   
 6. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  868
  524
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  А2 е со 660SDM!
  Иначе до 200еврејки само ова
  1.A1
  2.A2
  3.Huawei 8X- Y9 2019
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 7. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  146
  105
  21 Мај 2017
  Мислев на a2 lite, тој е 12к, а2 е над буџетот од 200е.
   
 8. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,501
  3,404
  11 Декември 2008
  Машко
  Има некој од набројаниве добра камера?
   
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,820
  24,935
  4 Септември 2008
  A2,RN5 за Y не знам.
   
 10. Vlad944

  Vlad944
  Gaining Experience

  144
  313
  3 Март 2015
  Машко
  Ако нетисе брза причекај за Xiaomi redmi note 7.
   
  На ApexAlex му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Canibalot

  Canibalot
  Gaining Experience

  64
  80
  29 Јуни 2016
  Машко
  Note5 тие 215 евра во Анхоч и го има на залиха,. За камератa лична споредба со тој ранг телефони, земав со договор honor8x и 5ката ми вади доста подобри слики.
   
 12. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,646
  2,946
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Кај го има 8х за 12 000 ден?
   
 13. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,826
  6,396
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
 14. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,140
  1,524
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  За камера само А2 ... кошта 50 евра над тој буџет но добиваш многу за тие 50 евра а тоа е подобар чипсет, подобра камера, чист гугл совтвер со најнови апдејти ...
   
 15. ApexAlex

  ApexAlex
  Intern

  36
  5
  30 oктомври 2018
  Машко
  bi ti preporacal da dodades maaaaaalce budget i da go zemes xiaomi pocophone f1, spesifikacii na pixel, samo poevtin. Vo anhoch e 20,890, da poveke e, no ke imas mnogu podobar telefon nego ago zemes nekoj od 12,000
   
 16. Vlad944

  Vlad944
  Gaining Experience

  144
  313
  3 Март 2015
  Машко
  Другар.Ако додаде над тие 20к уште 3к и ќе земе с8 од ледиком. Чоеко бара до 12к не од 20.
   
  На Скоти, gremlin, JasSum и уште 3 други им се допаѓа ова.
 17. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  762
  326
  5 Јуни 2007
  Машко
 18. ApexAlex

  ApexAlex
  Intern

  36
  5
  30 oктомври 2018
  Машко

  pokoto ima podobri spesifikacii od s8.. no znam sto sakas da kazes
   
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,820
  24,935
  4 Септември 2008
  Ај да додаде 1-2000, ама 8.....не си сериозен.
   
  На farkizz, HoLfElDeR, Скоти и уште 6 други им се допаѓа ова.
 20. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,703
  1,775
  8 Мај 2007
  Машко
  Ок, гледам рн5 е ист ко рн6 про, со тоа што е поефтин, и чини 12900, што е ок ценовно. Дали вреди и што се добива ако се додат уште 2000 и се земе А2 за 14.900?
  Побрз, чист андроид, подобра камера... но видов имало доста багови,
  Гледам дека и пинот за слушалки е тргнат, значи нема полнење и слушање музика, усб ц, значи кабливе ќе треба да ги мењам ама ок... нема радио
  Да се вратам на баговите, немам време да проверувам и навлегувам, па дали е тоа средено или е сериозно? (ова некој со искуство ако има, супер)

  А2 lite?
   
 21. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  123
  105
  27 Декември 2017
  Машко
  P20 lite има нови за 14к по огласи
   
 22. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,140
  1,524
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Каде виде дека имало многу багови? посочи го изворот, инаку јас лично таков совет ти пишав бидејќи сакаше добра камера, од тоа што барем по спецификации гледам камерата на А2-ката е кај и кај подобра од кај другиве, но ќе напоменам дека не сум сопственик на ниту еден од овие телефони и зборам чисто од искуство и од колку толку што ги разбирам спецификациите и секако не треба да се потцени гугл софтверот. Кој и да ти даде совет барај конкретни факти а не само ја го имам топ е :).
   
 23. ApexAlex

  ApexAlex
  Intern

  36
  5
  30 oктомври 2018
  Машко
  Ne e deka ne sum seriozen, telefonot go ima na ali express preku officialen xiaomi store za 15K nov! so garancija, shipping do mkd i sve presmetano vo cenata, max moze da ispadne 16K. US $296.77 |Global Version Xiaomi POCOPHONE F1 POCO F1 6GB 64GB Snapdragon 845 6.18" Full Screen AI Dual Camera 4000mAh Smartphone-in Mobile Phones from Cellphones & Telecommunications on Aliexpress.com | Alibaba Group
   
 24. ApexAlex

  ApexAlex
  Intern

  36
  5
  30 oктомври 2018
  Машко
  BTW Go ima telefonot na ali express za 15K (sose shipping i telefon, plus 1God garancija) a prodavacot e xiaomi so preku 7K poracano i 3K oceneto, neznam sto poveke iskreno
   
 25. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  146
  105
  21 Мај 2017
  А царина?
   

Сподели

Вчитување...