1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

предлог телефон 6-8000 ден

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од gamon, 21 Септември 2014.

 1. gamon

  gamon
  On your way to fame

  506
  506
  15 Септември 2014
  bekrija
  Предлог андроид телефон 4-4,5" , телефонов е за дете 14 год не мора да е хај енд но и да не е крш.
   
 2. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,319
  1,773
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Не знам дали имаш видено но јас имам огласено тука HTC One S ... 4.3" 1.7Ghz dual core so Android 4.1.2 ... имаш и слики од телефонот ... за се друго ако те интересира слободно прашај нема проблем.
   
 3. Vlecka

  Vlecka
  Gaining Experience

  328
  169
  28 Јуни 2013
  Начекај некој од овие од вип што одат со промоцијава што им е, ефтино одат на пазар3/реклама5.
   
 4. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,047
  507
  7 Март 2014
  Машко
 5. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,007
  18 ноември 2009
 6. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,705
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
 7. gamon

  gamon
  On your way to fame

  506
  506
  15 Септември 2014
  bekrija
  koj xiaomi? I dali vredi nov htc 610 za 200 eur?
   
 8. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,705
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
 9. marchesk

  marchesk
  Gaining Experience

  164
  102
  4 Септември 2012
  Машко
  Имaм Xperia E1 неoтпaкoвaнa сo 2г гaрaнцијa, види спецификaции aкo ти фaти oкo дa се дoгoвoриме зa ценa
   
 10. gamon

  gamon
  On your way to fame

  506
  506
  15 Септември 2014
  bekrija
  ovaj xiaomi sporeden so htc610?? nema golema razlika vo cena?
   
 11. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,705
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Xiaomi е „епл од кина“. Пред некој ден чепкав Mi3 и ме бендиса
   
 12. gamon

  gamon
  On your way to fame

  506
  506
  15 Септември 2014
  bekrija
  Kaj mozi da se vidat ovie , dali znaete nekade da gi ima i da rabotat denes vo SK?
   
 13. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,705
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Па во ТНТ ИТ Маркет и некои други продавници. Имаш тема, прашај во неа
   
 14. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,705
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
 15. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,047
  507
  7 Март 2014
  Машко
  Имаш во Беверли капиштец,дали работат денес незнам еве ти број јави се 02/3118843.
   
 16. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,014
  4,280
  28 oктомври 2008
 17. gamon

  gamon
  On your way to fame

  506
  506
  15 Септември 2014
  bekrija
  fala na site ke se odbira od gigabyte ili xiaomi
   
 18. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,705
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Па после кажи искуство :)
   
 19. CeeTour

  CeeTour
  Gaining Experience

  86
  85
  18 Септември 2014
  Машко
  LG L70, во таа ценовна група не е лош. Доаѓа со фабрички 4.4.2. :)
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 20. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,366
  27,062
  4 Септември 2008
  Xiaomi Redmi 1S ако можеш да дадеш 2.000 + ги гази другиве предложени.
   
 21. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,524
  11 Декември 2008
  Машко
  Немa пoтребa зa дете тoлкaви телефoни, сoсемa дoвoлен е LG L70 или некoј сличен вo тaa клaсa
   
 22. alumen :)

  alumen :)
  On your way to fame

  1,122
  587
  6 Јануари 2012
  Машко
  Батали таму gigabyte штом веќе си се одлучил за кинез, тогаш само xiaomi .
   
 23. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,014
  4,280
  28 oктомври 2008
  Gigabyte не ќе да е кинез...
   
 24. alumen :)

  alumen :)
  On your way to fame

  1,122
  587
  6 Јануари 2012
  Машко
  Не ни реков дека е.
   
 25. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,524
  11 Декември 2008
  Машко
  Чoвекoт пoбaрa телефoн дo 8000 вие му нудите oд 10000
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...