• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Предлог слушалки

 • Ја почнал/а темата
 • #1

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
506
603
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
Предлог слушалки, буџет околу 6000.
Имам опција да ги земам од Солун, така да, ако се од таму можи и до 7000 ден.

Ќе се користат во главно за музика, да имаат големи школки (да го покриваат цело уво) и да имаат добра звучна изолација.
 

BlackOuttheWoRlD

Баниран/a
10 ноември 2017
360
53
Предлог слушалки, буџет околу 6000.
Имам опција да ги земам од Солун, така да, ако се од таму можи и до 7000 ден.

Ќе се користат во главно за музика, да имаат големи школки (да го покриваат цело уво) и да имаат добра звучна изолација.
Друже па не си напишал,случајно да не сакаш безични слушалки со добар бас ?
Како на пример
Pioneer
SE-M390 - Bass Boost Audio Headphone
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
506
603
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10

Apollyon

Gaining Experience
13 јануари 2016
67
68
Apollyon's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 65002 + Custom loop
Motherboard
ASRock Z170m Extreme 4
Storage
Samsung SM951 120GB NVMe, Western Digital Velociraptor (300GB)
PSU
EVGA Supernova G2 650W
RAM
G.Skill TridentZ DDR4 @ 3200 MHz 2x8GB
Video card
GeForce GTX 1070 EVGA SSC
Case
Antec p50 Window
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
Corsair K70 LUX Cherry MX Red
Audio
Alesis M1Active USB 320
Monitor
Dell Ultrasharp U2312HM x2
OS
Windows 10/ Arch Linux
Не ми е важно дали се жичани или не. Само да се достапни во МК продавниците или на nakas.gr
Sennheiser GSP300
Ги имаш во Амски, 5900 ако не се лажам, ги користам година ипол, звукот е многу добар, микрофонот (ако ти треба) е исто така топ.
ако не разгледај било што, со Sennheiser нема да згрешиш :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
506
603
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
Sennheiser GSP300
Ги имаш во Амски, 5900 ако не се лажам, ги користам година ипол, звукот е многу добар, микрофонот (ако ти треба) е исто така топ.
ако не разгледај било што, со Sennheiser нема да згрешиш :)
многу ми се "gaming" некако, би сакал покласични на изглед
ги гледав овие, дали има некој искуство со вакви?
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,721
11,154
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Сенхајзер се експерти за отворени слушалки кои за жал немаат звучна изолација. На пример: Jamo S 426 & Sennheiser HD 595

ХД280 про се ОК слушалки и имаат одлична звучна изолација. Од затворен тип исто може да погледнеш Аудиотехника. Мислам дека може да понудат многу за парите.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
506
603
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
Сенхајзер се експерти за отворени слушалки кои за жал немаат звучна изолација. На пример: Jamo S 426 & Sennheiser HD 595

ХД280 про се ОК слушалки и имаат одлична звучна изолација. Од затворен тип исто може да погледнеш Аудиотехника. Мислам дека може да понудат многу за парите.
работата е шо немам никакво искуство и не сум човек шо користел слушалки, и овие се за подарок дури
затоа и не е опција на старо да купувам, ако сакаш предложи модел од Аудиотехника па ќе видам reviews
 

Скоти

On your way to fame
15 октомври 2013
390
869
Audio Technika ath m50x ги користам веќе година, незнам која цена уште ја држат јас ги земав 150 евра, имаш мислам и блутут верзија од нив.. Иначе е доста flat звук, не е напумпан со басови и слични срања, погледни rieviews па види дали би ти одговарале.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
506
603
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
Audio Technika ath m50x ги користам веќе година, незнам која цена уште ја држат јас ги земав 150 евра, имаш мислам и блутут верзија од нив.. Иначе е доста flat звук, не е напумпан со басови и слични срања, погледни rieviews па види дали би ти одговарале.
кој продава аудио техника? ми требаат и да се удобни, оти ќе се носат повеќе саати во денот
 

Скоти

On your way to fame
15 октомври 2013
390
869
кој продава аудио техника? ми требаат и да се удобни, оти ќе се носат повеќе саати во денот
Audio Technica ATH-M50x
artist продаваат, глеам високи им се малце цените, види низ Солун колку се, иначе се удобни, можеби не најудобните меѓутоа се ок.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
506
603
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
Засега сум застанат на ОВИЕ или ОВИЕ.

Аудиотехника ме бендисуваат ептен, само не знам како да најдам - за се башка збор имаат овие грциве
Во артист некако претеруваат со цените, а и општо кај нас. Најверојатно ќе купам од кај кумовите.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,696
Мислења
848,905
Членови
29,431
Најнов член
XFXRX580
На врв Дно