• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Предлог слушалки за музика висок квалитет

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Miki98

Intern
13 јануари 2021
22
5
Здраво другари
Иако барам добри некои слушалки,налетувам на шит слушалки,работат една недела и цркне едната шклушалка
Ве милам дајте некој предлог
Квалитетни да бидат добри во уво.
Буџет од 400-1200 денари
Безични или жични
Благодарам
Мислењето е автоматски споено:

US $7.34 21% Off | Sport Bluetooth Headphone Wireless Earphones Waterproof audifonos Bluetooth earphone Stereo bass Headset with Mic for phone
Дали овие се добри??
 
Последна промена:

Jordan223

Intern
26 октомври 2019
25
36
Најдобро ти е да си видиш анхоч, сет.Phillips, Panasonic или Sony.Јас тоа би ти препорачал.За таа цена очекај basic слушалки.
 

BlueBaron

Gaining Experience
19 јануари 2016
239
206
Скопје
Philips имаат добри буџет слушалки, едно време користев SHA3590 од Philips и за звук се покажаа предобри, едина поплака, кабелчето е тенко па може лесно да ги зафркнеш.

После тие веќе 2 години ги користам KZ ZSN Pro од АлиЕкспрес, без никаков проблем, за 12$ ги начекав, одличен звук и добар цврст кабел, и самите слушалки имаат метално + пластично куќиште. Незнам дали веќе ги прозиведуваат баш тој модел, ама види други од овој бренд (KZ) имаат генерално добри слушалки.
 

teokitan

Gaining Experience
11 октомври 2017
153
88
Дефинитивно побарај нешто од KZ на алиекспрес, еве некој ако знае и конкретен модел нека ти препорача за парите, ама стварно се одлични тие и сите ги фалат
 

AndrejFerdzo

Gaining Experience
18 ноември 2013
853
308
AndrejFerdzo's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600X
Motherboard
Gigabyte X470 Aorus Ultra Gaming
Storage
WD 256GB NVME +Toshiba 4TB + WD Green 2TB + Samsung 850 500GB EVO
PSU
CoolerMaster V1000
RAM
Kingston HyperX Predator 2x8GB 3200MHz
Video card
2x Saphire Nitro + RX570
Case
DeepCool Matrexx 70
Mouse
Logitech MX Master
Keyboard
Microsoft Comfort Curve Keyboard 2000
Audio
Topping DX3 Pro
Monitor
MSI MAG271CR
Побарај на AliExpress, КZ, CCA, BLON. Јас би ти препорачал KZ DQ6 или CCA C10. Цената му е околу $20.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,607
8,963
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

krema

Professor
24 јуни 2009
12,373
11,706
youtu.be
Rock Zircon или поновата генерација Rock Obsidian со одличен квалитет.
Ги имам и KZ ES4 кои се исто така одлични за парите вложени во нив.
 

mdeni

Unstoppable
24 септември 2012
3,931
3,657
Ставете во наслов "до 1200 денари" народ мисли дека за "Предлог слушалки за музика висок квалитет" е темава, а не за" Предлог слушалки до 1200 денари".
 

Mayson

On your way to fame
10 април 2011
975
535
Mayson's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6500
Motherboard
Asus H110M-K
Storage
Samsung 850 EVO 250 GB + Kingdian S370 512 GB + HDD Hitachi 2 TB
PSU
HCG-520M
RAM
16 GB DDR4 2133 MHz Patriot
Video card
ASUS Strix RX 470 4GB
Case
Antec GX500
Mouse
Logitech MX 518 Legendary
Keyboard
Redragon K558
Monitor
AOC G27 70PF FreeSync 144Hz
OS
Windows 10

bookoo

Intern
12 декември 2017
104
38
Земи си некои ефтини до кај 500-600 денари ако ти се за спорт и немај гајле. Да не се зезнеш со поскапи па да ги посееш негде.
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,095
3,584
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + Cooler Master M240L | AMD R9 5950X
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
EVGA FTW 3080
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Ставете во наслов "до 1200 денари" народ мисли дека за "Предлог слушалки за музика висок квалитет" е темава, а не за" Предлог слушалки до 1200 денари".
Хахха и јас така помислив, ќе бара нешто sennheiser, krk, aiaiai... Ама било до 1200 ден :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #14

Miki98

Intern
13 јануари 2021
22
5
Дефинитивно побарај нешто од KZ на алиекспрес, еве некој ако знае и конкретен модел нека ти препорача за парите, ама стварно се одлични тие и сите ги фалат
Дефинитивно побарај нешто од KZ на алиекспрес, еве некој ако знае и конкретен модел нека ти препорача за парите, ама стварно се одлични тие и сите ги фалат
Дајте линк од кз
Овие ли се ?
US $33.30 55% Off | KZ ZSX 1DD+5BA Hybrid Drivers HIFI Bass Earbuds In-Ear Monitor Noise Cancelling Earphones Metal Headset KZ ZAX ZS10 PRO ASX DQ6
Мене ми требаат за трчање и вежбање
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,585
Членови
29,637
Најнов член
petarS10
На врв Дно