• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Предлог/Прашање

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
Ме интересира дали би можело на форумов да се отвори некој поддтема, на која би можело да се предлагаат добри странски форуми или сајтови поврзани со IT. Некој на пр. ако посетувал некој добар форум, па да сподели мислење и сл. Не да им се прави рекралама, само се прошират инфорамциите .

Ме интересира дали е во ред ова, со админите правилата и сл.
Прво да прашам,да не отворам тема за џабе.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
@D
@S

Ваше право.
Само на многу форуми низ светот и тука во македонија тоа е нормална работа.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
Јас само кажав како е на други форуми.
А за тука прашав дали и ние така да правиме.
Мислам дека бев доволно јасен.
 

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
Nema potreba... Kako prvin ima mnogu lugje shto ne razbiraat angliski i baraat sodrzhini na makedonski.

Potoa, zoshto toa shto nekoj ne go prochita na tie forumi ne go sumira i pretstavi tuka?
ama ocigledno deka ti ne svati sto sakase da kaze ata

on saka da postavi iminja na dobri strani i nisto drugo
a ako si svatil, valjda nema sea site dobri strani da gi cita i da gi preraskazuva tuka
 

D

Администратор
31 март 2007
3,305
2,028
www.iwmnetwork.com
ama ocigledno deka ti ne svati sto sakase da kaze ata

on saka da postavi iminja na dobri strani i nisto drugo
a ako si svatil, valjda nema sea site dobri strani da gi cita i da gi preraskazuva tuka
Web strani ... ok...

Forumi.. not ok... bash od prichinite koi gi kazhav. Pochnete diskusii tuka... vidite shto misli narodot.. ne go potcenuvajte ovoj forum:p
 
 • Ја почнал/а темата
 • #14

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
Nema potreba... Kako prvin ima mnogu lugje shto ne razbiraat angliski i baraat sodrzhini na makedonski.
Дали има или нема потреба мислам дека треба да одлучат членовите.
Или ти имаш таква моќ?
На крајот за нив постои овој форум.

Не е аргумент тоа дека не разбираат англиски, таквите не мора да ги посетуваат. Има многу членови кои знаат многу добро англиски.

Не ме сфаќај погрешно, не прашав за мене, си имам форуми кои ги посетувам, и не чекам некој да ми сугерира. Ама има многу што не знаат.

Potoa, zoshto toa shto nekoj ne go prochita na tie forumi ne go sumira i pretstavi tuka?
Мислиш дека нема такви случаеви?
Ние тука изнесуваме наши ставови и знења.
А форумите се еден начин да се оформат и стекнат горенавадените.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,305
2,028
www.iwmnetwork.com
Дали има или нема потреба мислам дека треба да одлучат членовите.
Или ти имаш таква моќ?
На крајот за нив постои овој форум.

Не е аргумент тоа дека не разбираат англиски, таквите не мора да ги посетуваат. Има многу членови кои знаат многу добро англиски.

Не ме сфаќај погрешно, не прашав за мене, си имам форуми кои ги посетувам, и не чекам некој да ми сугерира. Ама има многу што не знаат.
No comment.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #16

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
Pochnete diskusii tuka... vidite shto misli narodot.. ne go potcenuvajte ovoj forum:p
Зошто мислиш дека некој го потценува овој форум?
Го цитираш _EAX , тој има 369 постови до овој момент, мислам дека ако не го почитувал форумов, одамна ќе го напуштел.

Немој вакви бесмислени коментари.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,305
2,028
www.iwmnetwork.com
Зошто мислиш дека некој го потценува овој форум?
Го цитираш _EAX , тој има 369 постови до овој момент, мислам дека ако не го почитувал форумов, одамна ќе го напуштел.

Немој вакви бесмислени коментари.
Pochitta vo ovoj sluchaj ni najmalku ne se meri vo kolku postovi ima nekoj chlen.

p.s. ako si neshto nafuran na mene -> Fighting club.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #18

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
p.s. ako si neshto nafuran na mene -> Fighting club.
Не бе брат, зошто така.
Очигледно имаш некои проблеми во рабирањето на постовите.
Само се обидувам да дискутирам.

Ако некој не се согласува со твоите гледишта, не значи дека е нафуран.
Сите сме различни, и имаме различни гледишта.
No hard feelings.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,925
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно