Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Предлог на Power Bank

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
518
306
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Здраво ит другари
Може ли да ми предложите солиден power bank од мк или AliExpress
буџет од 3000-4000ден.
на AliExpress најдов,но не знам дали е добар.
MKD 4,182.21 15%OFF | Baseus Bipow 30.000 mAh Digital Display 20W Powerbank Black, Charging Time (Fast) (2.5A +) 7 hours, Fast Charge Output Technology

благодарам однапред
 

Delicon

On your way to fame
10 јуни 2007
1.201
702
delicon.mk
Здраво ит другари
Може ли да ми предложите солиден power bank од мк или AliExpress
буџет од 3000-4000ден.
на AliExpress најдов,но не знам дали е добар.
MKD 4,182.21 15%OFF | Baseus Bipow 30.000 mAh Digital Display 20W Powerbank Black, Charging Time (Fast) (2.5A +) 7 hours, Fast Charge Output Technology

благодарам однапред
Види некоја Anker во Анхоч, а и на Али имаат продавница.
Или во Mi Store имаат добри на Xiaomi.
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
2.062
3.831
Здраво ит другари
Може ли да ми предложите солиден power bank од мк или AliExpress
буџет од 3000-4000ден.
на AliExpress најдов,но не знам дали е добар.
MKD 4,182.21 15%OFF | Baseus Bipow 30.000 mAh Digital Display 20W Powerbank Black, Charging Time (Fast) (2.5A +) 7 hours, Fast Charge Output Technology

благодарам однапред

Истиов Baseus во Анхоч ти е 2,900, ама немат залиха.


Јас би барал нешто од Anker, досега за полначи и power banks се покажале феноменално.
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
518
306
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Побарај Xiaomi, јас зедов Xiaomi Power Bank 2 20000mAh (PLM05ZM) пред повеќе години, секаква препорака.

Мада, гледав пред некој ден, нема на залиха баш од 20.000...
од прилика колку пати можам да го наполнам телефонот со 20.000mAh?
Мислењето е автоматски споено:

Истиов Baseus во Анхоч ти е 2,900, ама немат залиха.


Јас би барал нешто од Anker, досега за полначи и power banks се покажале феноменално.
да има во AliExpress Anker.
Оваа е добро или? да не се лажам?
MKD 1,569.50 20%OFF | new genuine fast charging 100000mah /98000mah power bank large capacity mobile power universal 5.2V1A fast charging
Screenshot_2022-10-07-13-45-20-316_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
 
Последна промена:

Delicon

On your way to fame
10 јуни 2007
1.201
702
delicon.mk
од прилика колку пати можам да го наполнам телефонот со 20.000mAh?
Мислењето е автоматски споено:


да има во AliExpress Anker.
Оваа е добро или? да не се лажам?
MKD 1,569.50 20%OFF | new genuine fast charging 100000mah /98000mah power bank large capacity mobile power universal 5.2V1A fast charging
Погледнете го атачментот 117618
Ова не е анкер. некој кинески бренд шо тврди дека е 100к mah? не им верувам.
 

Goran995

Practice makes perfect
16 ноември 2019
1.057
1.753
Скопје
од прилика колку пати можам да го наполнам телефонот со 20.000mAh?

Епа израчунај си колку mAh ти е батеријата и подели си.

Јас имам Xiaomi Mi Note 10 со 5200mAh батерија, го имам наполнето 3 пати од испразнет (10% или така нешто) од 100-ка, после заради потреби си го наполнив powerbank-от.
Никогаш не се погодило да го исцедам powerbank-от до крај.
 

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
988
1.312
Скопје
Во план ми е да го земам овој PowerBank. Дали некој го има и дали пробал quick charge-от дали работи како што е напишано во спецификации т.е. дали се активира Super Quick Charge 1.0/2.0 (25W/40W) на Samsung телефон? Според тоа што испитав, ова е powerbank со најбрзо полнење достапен на нашиов пазар. Иначе е со огромни димензии, погледнете видеа пред да го купите.
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
518
306
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Во план ми е да го земам овој PowerBank. Дали некој го има и дали пробал quick charge-от дали работи како што е напишано во спецификации т.е. дали се активира Super Quick Charge 1.0/2.0 (25W/40W) на Samsung телефон? Според тоа што испитав, ова е powerbank со најбрзо полнење достапен на нашиов пазар. Иначе е со огромни димензии, погледнете видеа пред да го купите.
само во Охрид го имаат на залиха, незнам колку се плаќа за пошта од сетек за пратка,да го нарачам.
 

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
988
1.312
Скопје
само во Охрид го имаат на залиха, незнам колку се плаќа за пошта од сетек за пратка,да го нарачам.
Не се плаќа ништо. Го плаќаш во било кој Сетек, им кажуваш да го донесат и чекаш 1 недела макс. Е сеа Сетек знаат да се ретардирани, а и секогаш сум скептик за последен продукт останат без да го пробам. Алтернатива:
Иначе е 16cm долг, или што машките би рекле 20. Или што женските би рекле не сум видела поголем Powerbank.
 

Goran995

Practice makes perfect
16 ноември 2019
1.057
1.753
Скопје
Иначе е со огромни димензии, погледнете видеа пред да го купите.

Не е баш со огромни, димензиите му се 153.5×73.5×27.5mm, тежок 338gr
Јас оној што го имам од Xiaomi (2-ката) е 135.5 x 67.6 x 23.9 mm, тежок е 330gr.
ОК се димензиите, како кутија и пол цигари (во должина).

Јас си купив ваква торбичка, собира свашта
 

DeJaVu

Practice makes perfect
21 ноември 2010
963
1.247
Скопје
Епа израчунај си колку mAh ти е батеријата и подели си.
Нема да се добие точна бројка така, пошто најчесто производителите како капацитет го декларираат капацитетот на литим јонските ќелии(или липо кесицата) внатре во повербанкот. Номинална волтажа на тие батерии е 3.6-3.8в. а во повербанкот имаш буст електроника што излезната волтажа ја зголемува на 5в(заради тоа влече поголема ампеража од батеријата него што пушта на излезот од 5в).
Некоја горе доле прецизна пресметка може да се направи ако одбиеш околу 25-30% од декларираниот капацитет. Ако ја пишува 10000мАх онда рачунај дека имаш околу 7000-7500 на излез(ова зависи и од ефикасноста на електрониката што се користи, те кој процент од енергијата оди во загуби), и телефон со батерија од 3500мАх од 0-100% би го наполнил мање више 2 пати.
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2.425
3.479
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G Pro X Superlight white / Logitech G502 RGB / Deskpad Corsair MM350 PRO XL
Keyboard
ROG STRIX SCOPE NX TKL Moonlight white
Audio
Logitech Z625 2.1 THX Speaker / Logitech G335 White
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 11 x64
Здраво ит другари
Може ли да ми предложите солиден power bank од мк или AliExpress
буџет од 3000-4000ден.
на AliExpress најдов,но не знам дали е добар.
MKD 4,182.21 15%OFF | Baseus Bipow 30.000 mAh Digital Display 20W Powerbank Black, Charging Time (Fast) (2.5A +) 7 hours, Fast Charge Output Technology

благодарам однапред
Мислењето е автоматски споено:

Не се плаќа ништо. Го плаќаш во било кој Сетек, им кажуваш да го донесат и чекаш 1 недела макс. Е сеа Сетек знаат да се ретардирани, а и секогаш сум скептик за последен продукт останат без да го пробам. Алтернатива:
Иначе е 16cm долг, или што машките би рекле 20. Или што женските би рекле не сум видела поголем Powerbank.
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
518
306
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Не се плаќа ништо. Го плаќаш во било кој Сетек, им кажуваш да го донесат и чекаш 1 недела макс. Е сеа Сетек знаат да се ретардирани, а и секогаш сум скептик за последен продукт останат без да го пробам. Алтернатива:
Иначе е 16cm долг, или што машките би рекле 20. Или што женските би рекле не сум видела поголем Powerbank.
како што кажа така биде,од setec една недела го нарачуваш повер-банкот и уште не е стигнато.
 

Audiofil

Gaining Experience
28 октомври 2007
1.016
447
Мој совет е да не купувате никаков PowerBank кој се продава кај нас а и на Aliexpress кој е херметички затворен бидејки после 2 или 3 години кога батериите внатре ќе го изгубат капацитетот нема да можете да ги смените па така ќе морате да купувате нов.Овој го користам веќе 7 години и по потреба менувам батерии а од старост слојот на гумата што била обложена врз пластиката почна да се лепи па почнав да ја вадам.Инаку со оригиналниве Панасоник кој имаат реален капацитет од 3500mah фул наполнети на тест ставив мал засилувач во Д класа 2 x 50 и звучници за кола MTX 2 x 40 ставени во мали кутии и на максимална снага без изоблучување батерииве издржаа 12 саати на излез од 12V.Кутијава би требало сеуште да ја има на али а цената е сигурно над 20 долари.
Мислењето е автоматски споено:
 

Атачменти

 • IMG_20221029_174221.jpg
  IMG_20221029_174221.jpg
  8 MB · Прегледи: 44
 • IMG_20221029_174208.jpg
  IMG_20221029_174208.jpg
  7,9 MB · Прегледи: 43

supergamer

Gaining Experience
1 октомври 2022
157
187
Мој совет е да не купувате никаков PowerBank кој се продава кај нас а и на Aliexpress кој е херметички затворен бидејки после 2 или 3 години кога батериите внатре ќе го изгубат капацитетот нема да можете да ги смените па така ќе морате да купувате нов.Овој го користам веќе 7 години и по потреба менувам батерии а од старост слојот на гумата што била обложена врз пластиката почна да се лепи па почнав да ја вадам.Инаку со оригиналниве Панасоник кој имаат реален капацитет од 3500mah фул наполнети на тест ставив мал засилувач во Д класа 2 x 50 и звучници за кола MTX 2 x 40 ставени во мали кутии и на максимална снага без изоблучување батерииве издржаа 12 саати на излез од 12V.Кутијава би требало сеуште да ја има на али а цената е сигурно над 20 долари.
Мислењето е автоматски споено:
Кои се тие powerbank херментички затворени. Скоро секоја електроника е направена да се отвара.
 

Audiofil

Gaining Experience
28 октомври 2007
1.016
447
Мој совет. Купете нешто лесно и тенко, за транспорт. Нема да не погребуваат со пуњачи и опрема. Нека издржи 3 години, ќе дадам пак 20евра за нов.
Поевтино од ова и помало има само со 1 и 2 батерии да се стават.Какви батерии ќе ставиш таков капацитет и ќе имаш:
https://www.aliexpress.com/item/4000053645397.html?spm=a2g0o.productlist.main.95.711a4b0aBH7mnz&algo_pvid=8d3e4466-da74-4697-8dba-ec27ba943cab&algo_exp_id=8d3e4466-da74-4697-8dba-ec27ba943cab-47&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"10000000120179425"%7D&pdp_npi=2%40dis%21USD%213.84%213.45%21%21%210.35%21%21%4021227f0f16670727583076681d0731%2110000000120179425%21sea&curPageLogUid=s0wwAqEaUJb7
 
Последна промена:

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
518
306
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
како што кажа така биде,од setec една недела го нарачуваш повер-банкот и уште не е стигнато.
несериозни се сетек, денес пак ми се јавија на телефон и ми кажаа дека е стасан при Кочани да си го подигнете,после бил продаден
(се е ок, предходно им имам дадено адреса,а пишува адреса каде да го пратат а не во Кочани да го подигнам).
слика од вибер каде имам пишано пред една-две недели.
Screenshot_2022-11-08-15-53-21-631_com.viber.voip.jpg
 
28 јануари 2017
1.825
4.076
Ресен

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.792
Мислења
969.387
Членови
35.182
Огласи
2.801
Најнов член
bunce
На врв Дно