1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог на купување телефон

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Garfield', 8 Декември 2019.

 1. Garfield'

  Garfield'
  Gaining Experience

  257
  55
  18 Јануари 2019
  Машко
  Здраво другари
  Стариот телефон ми се расипа,време дојде да го сменам.
  Телефон со можност на irc да има во него,добар за камера и звук да биде дуос или со една карта.
  Дали ќе биде доборо на половно со среден буџет или нов од продавница со макс буџет?
  Буџетот за тел. 5-9к макс.
  Благодарам однапред.
   
 2. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,796
  1,169
  28 ноември 2015
  Машко
  Xiaomi a2
   
  На Garfield' му/ѝ се допаѓа ова.
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,747
  27,426
  4 Септември 2008
  Samoso myspace imat novite
   
  На Excalibur, tupacan, itstheigyg и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,860
  3,286
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Irc клиент можиш на било кој телефон да инсталираш... Специјален irc телефон ко шо имаш замислено не постој. То е исто ко да бараш компјутер само за том брајдер Земај за буџетот нешто на старо и инсталирај irc клиент
   
  На Justice for All му/ѝ се допаѓа ова.
 5. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,724
  2,039
  25 Март 2013
  Машко
  Xiaomi Redmi Note 8/8T од интернет

  едит-ако те царинат ќе те фати нешто повеќе ама вреди секој денар
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Маша

  Маша
  On your way to fame

  263
  565
  24 Април 2007
  Женско
  Или да бараш ПеЦе само за гледање филмови со Џонтра Волта :p
   
  Excalibur, Justice for All и на spiritBreaker им се допаѓа ова.
 7. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  246
  183
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Мислиш на IR blaster/инфраред?

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 8. Garfield'

  Garfield'
  Gaining Experience

  257
  55
  18 Јануари 2019
  Машко
 9. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,860
  3,286
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Боже боже....
   
 10. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  246
  183
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Во тој буџет само нешто од Xiaomi, а и ретко на друг бренд да најдеш IR


  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 11. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,145
  1,238
  11 Март 2011
 12. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,724
  2,039
  25 Март 2013
  Машко
  Да, ама тоа е речиси двојно поголема цена.

  Redmi Note 8 Глобал е на распродажба на официјалната Xiaomi страница на алиекспрес моментално и е 130 долари. Нема подобро
   
  Последна промена: 9 Декември 2019
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 13. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  246
  183
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  160 долари е цена, барем мене таа ми ја дава преку апликација
  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 14. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,724
  2,039
  25 Март 2013
  Машко
  За синиот модел е цената и очигледно е потрошен, ама ако следиш се наоѓа за 150 долари
   
 15. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  246
  183
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Не дека 150 е скапо, само не најдов ни испод 160

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 16. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,724
  2,039
  25 Март 2013
  Машко
  Епа затоа пишав треба да следиш. Вчера и завчера синиот модел беше $127 плус 3 долари шипинг. Следи ги banggood, gearbest, geekbuying, али и ќе начекаш
   

Сподели

Вчитување...