• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Предлог на име на сајт и домен

Статус
Затворена за нови мислења.

LaLi

Gaining Experience
3 февруари 2010
328
205
избери било кое име, ако платиш за маркетинг ке биде позната до некаде и ако ти пали среќата ке бидеш познат
името нема врска како што е пазар3, реклама5, youtube, google и ред други
треба да имаш пари и многу среќа за да тераш бизнисот и 500 евра поклон да дадеш

ако немаш пари за маркетинг тогаш подобро не троши време и пари

ова е мој совет

e-bazar.com
ebazar.com
ти се топ домени
 
  • Ја почнал/а темата
  • #28

Garfield'

Gaining Experience
18 јануари 2019
298
73
Blisku Berovo
избери било кое име, ако платиш за маркетинг ке биде позната до некаде и ако ти пали среќата ке бидеш познат
името нема врска како што е пазар3, реклама5, youtube, google и ред други
треба да имаш пари и многу среќа за да тераш бизнисот и 500 евра поклон да дадеш

ако немаш пари за маркетинг тогаш подобро не троши време и пари

ова е мој совет

e-bazar.com
ebazar.com
ти се топ домени
Да ќе има маркетинг,но јас незнам да го правам,ќе дадам на друг да го направи маркетингот,инаку е-базар и ебазар не се достапни.
 

Pulse

Practice makes perfect
26 октомври 2014
1,306
1,393
127.0.0.1
petrov.mk
За огласи изработен е веќе треба да се пушти во употреба,инаку јас планирам со мало нешто да започнам со вордпресс убав дизјан и лесно за користење доколку успее натаму ќе терам со ларавел
ауу од техничка гледна точка пиши пропало.
ќе почеш со вордпрес а ќе продолжиш со ларавел? хахаха
исто како да кажеш ќе си купам пунто, па со тек на возење ќе стане пасат
 
  • Ја почнал/а темата
  • #30

Garfield'

Gaining Experience
18 јануари 2019
298
73
Blisku Berovo
ауу од техничка гледна точка пиши пропало.
ќе почеш со вордпрес а ќе продолжиш со ларавел? хахаха
исто како да кажеш ќе си купам пунто, па со тек на возење ќе стане пасат
Да со вордпрес ќе почнам,ми кажа дека дека ако има проблем со хост на друг хост ќе напараи миграција на а2 hosting
 
  • Ја почнал/а темата
  • #32

Garfield'

Gaining Experience
18 јануари 2019
298
73
Blisku Berovo
Имаме многу квалитетни имиња, кажи ти колку % од колачот ќе ни дадеш кога ќе добиеш стотици илјади посети?

Се надевам дека не бараш копирајтинг и брендирање бесплатно?
А што е тоа каков / од копачот?
Не те разбрав,ако имаш убави имиња кажи ако сакаш,или треба да ти платам за име?
 

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
870
3,023
Прага
Темава иде под клуч, for obvious reasons. @Garfield' секоја чест што се трудиш да најдеш начин за заработка, ама сметам дека овде на форумов има луѓе со многу повеќе годишно искуство што ти дадоа добри совети (не околу доменот).

Прифати ги советите од поискусните да не експериментираш кога немаш некое знаење од ова поле. Од почеток до сега бараш совети за се, и ги игнорираш, очигледно имаш зацртана цел и нема никој да те тргне од тоа. Таквите или успеваат или пропаѓаат. Упорноста и тврдоглавоста некогаш се исплатат, ама не кога пробуваш да влезеш на пазар каде што нема простор за уште еден огласник воден од човек со без искуство.

Поздрав
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,572
Мислења
820,881
Членови
28,235
Најнов член
NikolaJovcevski
На врв Дно