• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Предлог на добар двд режач

  • Ја почнал/а темата
  • #1

BlackOuttheWoRlD

Баниран/a
10 ноември 2017
360
54
Здраво другари
Ми треба предлог за добар двд режач за снимање на цдта двд и обични
(Да работи секогаш да е брз за снимање и читање околу 200-300 цдета за режање)
Сата или иде да биде,до колку некој има што не му треба може да ми пиша пп и за цена...
Благодарам однапред
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2,096
2,651
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G502 RGB
Keyboard
Cooler Master
Audio
Logitech x 530 / asus echelon navy
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 10 x64
  • Ја почнал/а темата
  • #5

BlackOuttheWoRlD

Баниран/a
10 ноември 2017
360
54
интересна тема, баш мене ми затреба ваква работа пред некој ден и размислував за вакво нешто :)
http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10019_10020_10026&product_id=10637&mfp=manufacturers[19]
Да друже и јас мислам па така со тоа да го користам и на лаптоп и сата и иде на усб е,и за други раб.
USB 2.0 To SATA IDE Cable Converter Adapter Hard Drive External HDD Cable | eBay
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,274
4,513
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Ова е за HDD, нема да прочита ODD.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,743
Мислења
856,580
Членови
29,747
Најнов член
Mitra1987
На врв Дно