• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Предлог на блутут слушалки до 3000ден.

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Miki98

Intern
13 јануари 2021
121
33
Здраво ит другари
Дајте некој предлог на безични слушалки буџет од 1500-3000ден. за трчање,бијдеќи сум дебел,овие паносник што ги имам купено од анхоч,случајно ги скинав.
Што мислите за kz или airpods apple или ugreen и baseus за трчање?
Видов дека kz сега може и безично да се користат,дали се комфорни за уво ? Како на слика
61uf-FdA7VL._AC_SL1500_.jpg
 

claus

Intern
13 април 2020
28
33
Ја имам нешто слично од алиекспрес, вака за обична употреба се комфорни ама за трчање подобро немој ваков тип. Овие ми имаат испаѓано од уво во автобус додека спиев, ги собирав по земја после:cry:. Најди си некои што се со она како кука околу увото што е ако ти се за спорт.
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,715
2,972
QCY T5 ти е пристојна опција. Ако мислиш дека нема да ти стојат на увото, земи некој од подобрите модели на KZ и земи го Bluetooth upgrade кабелот, така добиваш earhook, пристоен звук и Bluetooth.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Miki98

Intern
13 јануари 2021
121
33
QCY T5 ти е пристојна опција. Ако мислиш дека нема да ти стојат на увото, земи некој од подобрите модели на KZ и земи го Bluetooth upgrade кабелот, така добиваш earhook, пристоен звук и Bluetooth.
Да од kz има многу модели,незнам кој да го изберам?
 

despotovikj

On your way to fame
7 март 2014
1,088
542
Моја препорака Huawei Free buds 4i ако имаш можност да додадеш уште 1000 мкд, имаат Active noise cancellation што е предобро за оваа цена. Размисли :)
 

BlueBaron

Gaining Experience
19 јануари 2016
256
215
Скопје
За квалитет на звук и долга батерија, EDIFIER TWS1 Pro од чичко Али. Обично стојат негде +40$ со цена ама во денови кога имаат акции (и моментлано има) може да се најдат за 35$.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,351
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно