• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

предлог на безжични слушалки

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
350
202
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
здраво ит другари
Може ли некој предлог на добри слушалки за слушање на музика
буџет од 1500-3500ден.
вакви слични може да бидат
MKD 2,209.10 59%OFF | Original Lenovo TH40 Stereo Wireless Bluetooth Earphones Sports Headphones HIFI Sound Quality Smart Noise Cancelling With Mic
благодарам однапред
 

Krk198

Gaining Experience
14 септември 2016
299
287
Krk198's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 - Wraith Stealth Cooler
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE AM4
Storage
Gigabyte SSD 256GB / WD HDD 2TB
PSU
550W Deepcool DN550 80Plus Black
RAM
8GB DDR4 3200Mhz Kingston CL16 HyperX Fury Black x 2
Video card
XFX GTS XXX Edition RX 580 4GB OC+

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.200
2.010
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
Овие ги имам и топло ги препорачувам.

ги имам, мене лично ми се многу неудобни.

музика не сум слушал многу на нив, ама ми личи имаат пренагласени басови.
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
350
202
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
ги имам, мене лично ми се многу неудобни.

музика не сум слушал многу на нив, ама ми личи имаат пренагласени басови.
нормално ли е да не ми покажува копчињата или исто е и кај вас ?
Screenshot_2022-11-13-11-51-51-652_com.android.chrome.jpg
 

NikolovskiM

Gaining Experience
20 април 2019
120
209
Ако си за in-ear, топло би ти ги препорачал Ugreen HiTune, околу 28-30€ се моментално.


Ги имам 2 години, супер се, избалансиран звук, пријатни во уво (забораваш дека ги носиш), до сега немам буквално никаква замерка. Одлични се за музика, за муабет (состаноци, повици и сл.), држат многу батерија ко за мали слушалки, според документите, 9 саати плус 2 пати полнење од кутивчето = вкупно 27 саати, во реалност не сум проврил дали е така пошо скоро никад не сум ги користел од еднаш толку многу, ама буквално заборавам кога ги полнам...

Пред да ги земам овие, земав едни големи (over ear) као за музика/гејминг поише... и, иако се одлични за музика, ги користам у просек 3 пати годишно пошо не можеш да ги користиш поише од саат време, почнуваат да нервираат на главата. Ради ова, не се баш згодни да ги користиш по поише саати на ден (као за работа и сл.) и на крај ме мрзи само за музика да ги вадам и се сведува на тоа да ги користам овие од погоре за се, пошо стварно се универзални. Веројанто имаш и уште подобри in-ear, ама во овој ценовен ранг мене лично овие ми се најдобрите што сум ги купил.
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
350
202
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Ако си за in-ear, топло би ти ги препорачал Ugreen HiTune, околу 28-30€ се моментално.


Ги имам 2 години, супер се, избалансиран звук, пријатни во уво (забораваш дека ги носиш), до сега немам буквално никаква замерка. Одлични се за музика, за муабет (состаноци, повици и сл.), држат многу батерија ко за мали слушалки, според документите, 9 саати плус 2 пати полнење од кутивчето = вкупно 27 саати, во реалност не сум проврил дали е така пошо скоро никад не сум ги користел од еднаш толку многу, ама буквално заборавам кога ги полнам...

Пред да ги земам овие, земав едни големи (over ear) као за музика/гејминг поише... и, иако се одлични за музика, ги користам у просек 3 пати годишно пошо не можеш да ги користиш поише од саат време, почнуваат да нервираат на главата. Ради ова, не се баш згодни да ги користиш по поише саати на ден (као за работа и сл.) и на крај ме мрзи само за музика да ги вадам и се сведува на тоа да ги користам овие од погоре за се, пошо стварно се универзални. Веројанто имаш и уште подобри in-ear, ама во овој ценовен ранг мене лично овие ми се најдобрите што сум ги купил.
MKD 2,899.93 51%OFF | EDIFIER W820NB ANC Wireless Headphones Bluetooth Headsets Hi-Res Audio Bluetooth 5.0 40mm Driver Type-C Fast Charge Hybrid ANC
да одам со тие или ugreen
Едит
со Anker отидов Screenshot_2022-11-25-12-48-17-572_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
 
Последна промена:

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
2.801
2.385
Неготино
MKD 2,899.93 51%OFF | EDIFIER W820NB ANC Wireless Headphones Bluetooth Headsets Hi-Res Audio Bluetooth 5.0 40mm Driver Type-C Fast Charge Hybrid ANC
да одам со тие или ugreen
Едит
со Anker отидов
Предобар избор. Со здравје да си ги користиш кога ќе стигнат. Моментално слушам музика на нив и го пишувам ова.
 

rotkiv

Intern
5 јуни 2016
56
32
Здраво на сите. Знам дека е одамна пишувано на темата, ама во последно време се размислувам дали да земам Soundcore Life Q30 или Edifier W820NB? Дали има некој искуство со овие модели ако може да сподели мислење?

EDIT: Инфо ако ги има некаде во MK?
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44.259
Мислења
919.958
Членови
32.914
Огласи
1.066
Најнов член
NaniEli
На врв Дно