• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Предлог на Банка

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Miki98

Intern
13 јануари 2021
13
4
Здраво другари
Предложете некоја добра банка,јас сум во стопанска банка,и не сум задоволен од неа,ме краде,кога и да ми стигне плата и младински додаток,некоја сума од нив не ги пишува дека ги нема овие пари.
Се мислам на комерцијална да се префрлам или шпаркасе?
Доста строго треба да играш со стопанска банка,вака слично се деси на другарот,цела плата ја измакнаа поради ковидот демек,и не враќаат одговор.
 
  • Хаха
Реакции: Avid

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,456
8,578
Скопје
кога и да ми стигне плата и младински додаток,некоја сума од нив не ги пишува дека ги нема овие пари.
Се мислам на комерцијална да се префрлам или шпаркасе?
Сите крадат брале тоа е.
 

dekomote

Practice makes perfect
11 ноември 2014
917
1,978
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
Како бе те кради банка? Не е 1993та година нит па е стопанска банка рандом штедилница во Росоман. Не смее да ти пипне од парите. Ако сметаш дека има нефер плеј, оди таму на шалтер и разбери се или јави се во контакт центар. Кривично дело е некој да ти краде пари! Некој дома да ти дојде да ти краде, стан ли ќе менуваш?!

Колку те крадат и како? Мора да има трансакција некаде. Лесно се докажува.
 

cgfreak

Gaining Experience
1 октомври 2010
345
415
Дома
Како тоа банката „ве краде“ без причина? Не разбирам, рекет ви мава? Можеш да извадиш извод и да видиш секој денар кај ти е отиден, банка е човече, не е лихварска задруга.
Инаку уште една препорака за НЛБ ако размислуваш за нова банка, од која и да е причина.
 
Последна промена:

StOrMK

Gaining Experience
25 јули 2015
809
396
Скопје
StOrMK's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 - 4440
Motherboard
Gigabyte H81M-S
Storage
TOSHIBA DT01ACA100 1TB
RAM
Kingston HyperX Fury 8GB
Case
Ментална :D
Mouse
Motospeed V70
Keyboard
Motospeed CK 104
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
Benq DL2215-B 1920x1080 Full HD
OS
Windows 10 PRO 64bit
Барај некоја швајцарска, батали ги нашиве. ;)
Озбилно, наша не би препорачал ниту една. :)
Ама еве штом мораш, а и дека Стопанска со Комерцијална според мене се најтапа банки во државава, сели се во Тутунска, барем помлад кадар имаат, похаризматичен и пољубезен.
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,568
3,725
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Нешто дежаву, не ли имаше веќе ваква тема?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

Miki98

Intern
13 јануари 2021
13
4
Како бе те кради банка? Не е 1993та година нит па е стопанска банка рандом штедилница во Росоман. Не смее да ти пипне од парите. Ако сметаш дека има нефер плеј, оди таму на шалтер и разбери се или јави се во контакт центар. Кривично дело е некој да ти краде пари! Некој дома да ти дојде да ти краде, стан ли ќе менуваш?!

Колку те крадат и како? Мора да има трансакција некаде. Лесно се докажува.
Другар 100/100 крадат,им пишав се извади електронска картичка,тие само кажуваат ќе се разгледа вашето барање и толку,откако кажеш матичниот број,им се кажа во скопје дека ќе бидат пријавени во основен суд,и гледаш за 2 саати ги враќаат парите на сметка,ајдучка банка е стопанска,веќе и кога да стигне плата ги вадам сите,и ги ставам на друга,инаку ќе одам на тутунска банка,благодарам.
Пример;
Имам 7000 илјади,ми стигаат и малдински додаток 3000 илјади и пиша дека стигнале.
А тие 3000 илјади никде не ги пиша.
 

StefAngel

Practice makes perfect
28 ноември 2015
2,244
1,471
Чекај малце од редна мира не земаат никој пари. Ако имаш докази тужи ако не вака креваш галам без никакви факти.
 

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,568
3,725
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Во право сум, ваква тема веќе има, @Miki98 прочитај и тамо
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,213
4,420
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Да не се работи случајно за Стопанска банка АД Битола? Тие немаат врска со Стопанска банка, главен акционер е Пелистерка, чиј сопственик го имаше по некои судски процеси за давање рекет...
 

dekomote

Practice makes perfect
11 ноември 2014
917
1,978
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
Ова ми смрди на патка.
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,038
12,444
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS

M.Pix

48 65 6c 69 6f 73 0a
27 јануари 2014
907
3,139
Прага
Банката нема никаков профит од тебе ако ти украде 3000 денари, нив многу повеќе им одговара да си им клиент така ќе заработат од тебе. Ваљда ќе го научиш и сфатиш ова побрзо. А, банка како банка не може да ти ги крие парите, без да има никаков доказ каде се отидени. Побарај си извештај ако не користиш електронско банкарство и види да не должиш негде. Банка ако краде ќе изгуби лиценца, имаат милион правила по кои се водат за да можат да функционираат. Ако имаш докази, слободно пиши ги на темава во спротивно нема никаква поента за понатамошна дискусија.

Клуч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,077
Мислења
837,999
Членови
28,988
Најнов член
simplius
На врв Дно