1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог монитор

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од Ljupco94, 14 Август 2013.

 1. Ljupco94

  Ljupco94
  Gaining Experience

  130
  75
  4 Февруари 2012
  Машко
  Вака во план сум да купувам нов монитор, и ми треба ваша сугестија околу изборот. Јас сум за следниов http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?cat_id=3011&pid=34809, сега прашањето е дали би го добил најдоброто за тие пари ?
  Буџет: 7000 ден.
  Фала однапред.
   
 2. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,601
  3,536
  11 Декември 2008
  Машко
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
 3. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,816
  5,014
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
 4. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  962
  698
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
 5. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,720
  2,016
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  olikomerec ти даде добара алтернатива.

  Кој и да го земеш од двата нема да утнеш зашто се со VA панел, не е револуција али е подобар избор од TN панелите на конкуренцијата. Јас користам BENQ GL 2450 и сум задоволен.

  Ако ти дозволува буџетот земај го DELL-от, одличен е.
   
 6. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,816
  5,014
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Сигурни сте дека тие се со VA? не ги sирнав, ако се, ондак ....океј се...
   
 7. dreamson

  dreamson
  Gaining Experience

  244
  386
  8 ноември 2009
  bokiscout, olikomerc и на prichina им се допаѓа ова.
 8. Ljupco94

  Ljupco94
  Gaining Experience

  130
  75
  4 Февруари 2012
  Машко
 9. Ljupco94

  Ljupco94
  Gaining Experience

  130
  75
  4 Февруари 2012
  Машко
  Фала ви на сите за одговорите, како варијанта ќе го земам предлогот на Оли, причина знам дека Делл е супер али е надвор од рамките на мојот буџет...
   
 10. Ljupco94

  Ljupco94
  Gaining Experience

  130
  75
  4 Февруари 2012
  Машко
  prichina, bokiscout и на olikomerc им се допаѓа ова.
 11. dreamson

  dreamson
  Gaining Experience

  244
  386
  8 ноември 2009
  Значи ме послуша,за тие пари нема да најдеш подобар!
   
  На Ljupco94 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...