• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Предлог кулер за q6600

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Имам квад процесор и сега сакам да најдам соодветен кулер за него, само не ми се дава над 2000 денари за стварно топ кулери туку некоја средна класа за околу 1000 денари, E сега некако слабо во нашиве фирми гледам нешто такво и затоа ако знаете дека некоја фирма има добар кулер за квад процесор дајте линк до него(фирмата да е од скопје или тетово).
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Имам квад процесор и сега сакам да најдам соодветен кулер за него, само не ми се дава над 2000 денари за стварно топ кулери туку некоја средна класа за околу 1000 денари, E сега некако слабо во нашиве фирми гледам нешто такво и затоа ако знаете дека некоја фирма има добар кулер за квад процесор дајте линк до него(фирмата да е од скопје или тетово).
Vidi vo SET kompjuteri... obicno oni imaat dobri kuleri:bravo:
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Од СЕТ за 1115 денари со 2 години гаранција

Cooler Master Vortex 752 RR-CCH-P922-GP Intel LGA775/ AMD AM2 Universal High performance low profile cooler (with two heat pipes,PWM fan)

Кликни на сликата за детални информации.

 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Од СЕТ за 1115 денари со 2 години гаранција

Cooler Master Vortex 752 RR-CCH-P922-GP Intel LGA775/ AMD AM2 Universal High performance low profile cooler (with two heat pipes,PWM fan)

Кликни на сликата за детални информации.

Фала за инфото, добар е кулерот вака па уште утре ќе видам во сет што како.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Фала уште еднаш за инфото StenmarC, го зедов кулерот од сет, сега чекам да го донесат па ќе споделам после импресии :bye1:


EDIT:

Го ставив кулерот, добар е околу 15 степена повеќе лади, ама пак се судирам со проблемот дека матичната(Intel DP35DP) го држи фанот на минимум - 700 rpm на новиов е тоа :LOL:

Дајте предложите некое добро fan speed control програмче, или постапка освен speedfan (не ми работи). Не сакам да го ставам вентилаторот на конектор со 3 пина за да врти повеќе зошто тогаш не би работело PWM.
 

biber

Intern
10 ноември 2007
37
0
Фала уште еднаш за инфото StenmarC, го зедов кулерот од сет, сега чекам да го донесат па ќе споделам после импресии :bye1:


EDIT:

Го ставив кулерот, добар е околу 15 степена повеќе лади, ама пак се судирам со проблемот дека матичната(Intel DP35DP) го држи фанот на минимум - 700 rpm на новиов е тоа :LOL:

Дајте предложите некое добро fan speed control програмче, или постапка освен speedfan (не ми работи). Не сакам да го ставам вентилаторот на конектор со 3 пина за да врти повеќе зошто тогаш не би работело PWM.
ne e los kulerot. ali sto kuler si imal prethodno sto sega ti kreva 15 c pomalku?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Уфф старо е ова, зедов и подобар hyper 212
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,058
Мислења
861,179
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно