Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Предлог и совет за SD картичка за GoPro 10 Black ?

stojatoni

Intern
3 декември 2012
78
48
Miami, Florida
Дечки купив GoPro 10.
Имам 2 прашања.
1.Каде можам кај нас да најдам додатоци, а притоа да не се брдо пари?

2 .Потребна ми е SD картичка. Планирам да купам од форумов. Па се мислам помеѓу овие две.
Ако може совет од некој што се разбира која е разликата помеѓу A1 и А2 кај SD картиве

San Disk e A1, Samsung A2

 

acikaaa

On your way to fame
22 октомври 2018
661
659
Скопје
Меѓу овие две јас би одел на самсунгот баш ради тоа А2, а тоа А1 и А2 беше во брзината нешто, имам заборавено и јас се замарав кога бирав за insta360 и земав оваа од Sandisk пред еден месец :)
 

stefan_mkd

On your way to fame
18 март 2015
740
565
Дечки купив GoPro 10.
Имам 2 прашања.
1.Каде можам кај нас да најдам додатоци, а притоа да не се брдо пари?

2 .Потребна ми е SD картичка. Планирам да купам од форумов. Па се мислам помеѓу овие две.
Ако може совет од некој што се разбира која е разликата помеѓу A1 и А2 кај SD картиве

San Disk e A1, Samsung A2


Што конкретно ти треба од додатоци? Што планираш да снимаш, за да ти помогнам малку со агли :)
 

stojatoni

Intern
3 декември 2012
78
48
Miami, Florida
Највеќе ми треба стапот и она што се закачува на дрво метал итн.
Мислењето е автоматски споено:

Меѓу овие две јас би одел на самсунгот баш ради тоа А2, а тоа А1 и А2 беше во брзината нешто, имам заборавено и јас се замарав кога бирав за insta360 и земав оваа од Sandisk пред еден месец :)
Епа нека пише уште некој ако разлика помеѓу А1 и А2?
Јас мислам дека ова првово е за снимање на фулл хд, а второво за 4К
 

moongose

Unbeatable
19 јули 2013
3.795
4.596
Епа нека пише уште некој ако разлика помеѓу А1 и А2?
Јас мислам дека ова првово е за снимање на фулл хд, а второво за 4К
A1 и А2 се однесуваат на „издржливоста“ на картичките, односно колку циклуси на запишување може да издржи. Нема врска со брзината.

Брзината која е потребна за запис не зависи од резолуцијата туку од битрејтот на видеото.
U1 (Class 10) гарантира минимална брзина на запис од 10 мегабајти во секунда, U3 од 30.
Во принцип U1 треба да е доволна, но провери си во спецификациите на камерата.
Исто така провери и бенчмарци за конкретните картички.
 

stefan_mkd

On your way to fame
18 март 2015
740
565
Картичка имам СД Екстрим, на 10,11 и 12 до сега не сум имал мака. Што глас ги бие, не знам ама не ме ни интересира :)

За стап, ако ти е за селфиња, земи било што.
 

Goran995

Practice makes perfect
16 ноември 2019
1.027
1.715
Скопје
Јас купив две картички SanDisk Extreme 128GB, ми требаа за дронот.

Од АлиЕкспрес, 1600 ме фати. Оригинал се.
 

stojatoni

Intern
3 декември 2012
78
48
Miami, Florida
никако SanDisk Ultra. Ти треба картичка со U3 спецификација.
Јас лично користам Kingston Canvas Go Plus 256GB на Hero10 Black.
искрено бегам од кингстон. имам лошо искуство
Мислењето е автоматски споено:

Картичка имам СД Екстрим, на 10,11 и 12 до сега не сум имал мака. Што глас ги бие, не знам ама не ме ни интересира :)

За стап, ако ти е за селфиња, земи било што.
каде може да ги најдам, линк нешто?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.585
Мислења
965.507
Членови
34.956
Огласи
2.660
Најнов член
DragiD
На врв Дно