1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог графичка за Dell U2718Q 4k монитор

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од Delicon, 4 Февруари 2020.

 1. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  759
  184
  10 Јуни 2007
  Графичката треба да поддржува Dell U2718Q 4k монитор, не за гејминг, туку за работа.
  За почеток треба да биде некоја основна графичка колку да го поддржува мониторот и да работи како што треба.
   
 2. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,353
  798
  12 Април 2017
  Машко
  Интегрираната графичка не ли ти подржава 4К? Иначе, ако бараш ефтино - види RX4/580 од @Pane24 .
   
  На Delicon му/ѝ се допаѓа ова.
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,768
  27,485
  4 Септември 2008
  GTX1050 ti со дисплеј порт.
   
  На Delicon му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...