1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог earphones

Дискусија во форумот 'Слушалки, звучници и аудио продукти' започната од NiceNaumoski, 4 oктомври 2019.

 1. NiceNaumoski

  NiceNaumoski
  Intern

  73
  26
  16 oктомври 2014
  Машко
  Здраво на сите !!
  Ми треба совет за купување на слушалки,не ми игра улога дали ќе бидат безжични или со жица ниту брендот туку сакам да се квалитетни,буџетот е од 15 до 25 долари.Моментално ги користам од телефонот фабричките (Samsung) ама не се којзнае што...
   
 2. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,066
  2,364
  28 Јануари 2017
  Машко
  Со овој буџет не можиш да очекуваш драстично поголем квалитет од тие што ги имаш, посебно безжични. Just saying.

  Ако си баш за ваерлес, прилично задоволен од овие.
   
  Последна промена: 4 oктомври 2019
  На Скоти и Oktar им се допаѓа ова.
 3. NiceNaumoski

  NiceNaumoski
  Intern

  73
  26
  16 oктомври 2014
  Машко
  Не ми се даваат многу пари,ќе ги користам за на велосипед,а за тие пари мислам оти би требало да вадат подобар звук од сегашните.
   
 4. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,066
  2,364
  28 Јануари 2017
  Машко
  Ако имаш слушалки од флегшип Самсунг S8 нагоре, ништо нема да добиеш али најдобро се учи кога сам ќе се пробаш :hay:
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. NiceNaumoski

  NiceNaumoski
  Intern

  73
  26
  16 oктомври 2014
  Машко
  Немам такви,моиве се од А8 2018,а инаку да ги имав нив немаше да пребарувам ,AKG се тие мислам ...
  nervy-100-original-earphone-handsfree-for-samsung-galaxy-j7-2017-original-imaf8dujvujgebbp.jpeg.jpg
   
 6. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,663
  6,967
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Ај уште малку снег ќе падне па нема да ти требаат ни велосипед ни слушалки. :D
   
  На JasSum, SmartGuru, GGTT1 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. martinmax

  martinmax
  Gaining Experience

  104
  90
  1 Март 2013
  Машко
 8. Андреј

  Андреј
  Gaining Experience

  120
  281
  4 Септември 2012
  Машко
  Ако ти е за на велосипед, види ги QCY QS1 или QS2 (поголема кутија). Покомотно е за разлика од слушалки со кабел.
   
 9. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,110
  1,705
  13 Јануари 2014
  Машко
  Јас би ти препорачал Xiaomi Redmi Airdots, ако сакаш безжични. Ако сакаш кабел и добар звук, види нешто од KZ. Двете опции се од AliExpress.
   
  На Kajsibebraat му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,059
  563
  12 Април 2017
  Машко
  Не се погодни за велоспидеизам. Не стојат 100% во уво, ќе паднат па ќе ги бараш :D

  Јас би ги земал MPOW кои се предложени погоре.
   
 11. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,110
  1,705
  13 Јануари 2014
  Машко
  Досега ни на Водно ни на Галичица не ми паднале, ваљда до ушите е :D
   
 12. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,059
  563
  12 Април 2017
  Машко
  Хаха, можно е и тоа. Ипак, оние од mpow имаат направа за да не паѓаат само јас не би ги земал пошто не се truly wireless
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,436
  854
  1 Април 2012
  Машко
  Возам точак минимум 15км на ден, со redmi airdots на уво веќе 4 месеци и би ти рекол да ги зимаш одма и да не му се мислиш. Нема подобро решение од true wireless слушалки за возење точак.
   
  На NiceNaumoski му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  215
  447
  24 Април 2007
  Женско
  Јас ги чекам Pixel Buds 2 :) Бар на папир, мислам дека ги најдов моите следни слушалки.
   
 15. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,066
  2,364
  28 Јануари 2017
  Машко
  Mpow јес да се жичани и гломазни ама зато на подолги активности држат х3 батерија од другите и не мора да носиш футроли за полнење. За паѓањето е индивидуално, не е секој смасен :hay:
   
 16. Андреј

  Андреј
  Gaining Experience

  120
  281
  4 Септември 2012
  Машко
  Многу пари за бренд што не се замара со аудио и нема историја на добри аудио продукти.

  Чекам да стигнат Shanling MTW100 со dynamic driver, па ќе видиме дали е добар апгрејд од QCY QS1.

  За спортски фит има многу модели со кука, double flange, triple flange итн. Најди слушалка со добар балансиран звук, а фит после е лесно, само треба да поекспериментираш дур да најдеш. Евтини се силиконските додатоци.
   
 17. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  215
  447
  24 Април 2007
  Женско
  Ми треба солидно аудио, не кујзна какво и да работи со асистентот. Има такви некои? Ја не успеав да најдам на времето кога барав...
   
 18. Андреј

  Андреј
  Gaining Experience

  120
  281
  4 Септември 2012
  Машко
  QCY QS1 & QS2 имаат солидно аудио и работат со Google Assistant, го користам повремено.
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  215
  447
  24 Април 2007
  Женско
  Имам јас вакви, ама оваа форма не ми лежи баш убаво во уво. Гломазни ми се и ми испаѓаат. Оние па налик на АirPods ми се страшно грди.
   
 20. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,663
  6,967
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Ту бре за овие човек треба да има уши како ференги.. :D

  Screenshot_5.png
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 21. martinmax

  martinmax
  Gaining Experience

  104
  90
  1 Март 2013
  Машко
  Galaxy Buds имаат солидно аудио.
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  215
  447
  24 Април 2007
  Женско
 23. Андреј

  Андреј
  Gaining Experience

  120
  281
  4 Септември 2012
  Машко
  И апликација со неколку пресети, така да добиваш 4-5 различни тјунинзи во едно пакување.
   
 24. martinmax

  martinmax
  Gaining Experience

  104
  90
  1 Март 2013
  Машко
 25. Андреј

  Андреј
  Gaining Experience

  120
  281
  4 Септември 2012
  Машко
  Или купи 2-3 модели, па види што ти одговара. Никогаш доста :)

  [​IMG]
   
  На mviktors, fuzzjaw, Futurelakimens и уште 2 други им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Enigma
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,584
 2. toshex

  Проценка Samsung Earphones tuned by AKG

  toshex, 8 Јули 2018, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  699
 3. hemicharot
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  562
 4. Steff_Maja
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  770
 5. Jedah
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  363
Вчитување...

Сподели

Вчитување...