1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог Дрон

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од Leo22, 14 Март 2019 at 01:43.

 1. Leo22

  Leo22
  Intern

  2
  0
  10 Март 2019
  Машко
  Здраво
  Да прашам некој што се разбира во дронови да ми предложи некое дронче до 50$ да нарачам од интернет јас се размислувам помеѓу Syma X5SW или SG 700
   
 2. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,931
  2,702
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 3. Astro

  Astro
  Guru

  5,928
  7,863
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Онака рандом Syma?
   
 4. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,931
  2,702
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Imav povekje.
   
 5. Astro

  Astro
  Guru

  5,928
  7,863
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Па пиши (да те *бам*) и мене ме интересира и јас сакам дронче некое да земам.
   
 6. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  648
  245
  5 Јуни 2007
  Машко
  SG700 ! Зависно од која верзија ќе ја земеш, ама камерата и преносот на слика е многу подобар! Zyma.. за деца е
   
 7. alkibijad01

  alkibijad01
  Gaining Experience

  111
  88
  8 oктомври 2016
  Тебе @Astro ти личи на возрасен?

  Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  185
  152
  25 Април 2011
 9. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,931
  2,702
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  И двата кога ке изгубаат домет понираат ко глинени гулаби. Syma-та ке издрже пад ама тој другиот партали.
   
 10. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,800
  3,746
  28 oктомври 2008
 11. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  377
  183
  28 ноември 2015
  Машко
  Како го научија мајќему...

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 12. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  648
  245
  5 Јуни 2007
  Машко
  Mongolite so mileniumi prezivuvaat trenirajki orli da lovat, ova ne e nisto haha :D
   
 13. Leo22

  Leo22
  Intern

  2
  0
  10 Март 2019
  Машко
  Земав Syma X5SW од gearbest некако подобра камера има и FPV Wifi има
   

Сподели

Вчитување...