1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог Предлог цена за конфигурации

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од Users, 24 Февруари 2020.

 1. Users

  Users
  Intern

  3
  1
  27 Декември 2019
  Не планирам да ги продавам. Колку би биле проценети конфигурациите?

  Компјутер 1:
  MSI K8T Neo-V - motherboard - ATX - Socket 754 - K8T800
  Sempron 2600+
  ATI Radeon HD 3450
  Western Digital Caviar WD800BB 80 GB PATA
  2 GB DDR1 RAM

  Компјутер 2:
  M4A77T
  AMD Athlon II X4 640
  NVIDIA GeForce GT 630 2 GB
  WD Blue WD6400AAKS - hard drive - 640 GB
  4 GB DDR3 RAM
   
 2. Astro

  Astro
  Guru

  6,371
  8,824
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  1. 500 denari
  2. 3500 denari
   
  На Users му/ѝ се допаѓа ова.
 3. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,568
  13,797
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  1. 1000
  2. 3000
   
  На gocetan и Users им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...