• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Предлог блуетоотх звучник

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Miki98

Intern
13 јануари 2021
13
4
Здраво другари
Сакам да си купам блуетоотх звучник,да има добар квалитет,кои се врзуваат заедно,доколку имаш уште еден исти.
Буџет од 2000 до 3000 илјади,од кое место може да се купи ?
 

GGTT1

Gaining Experience
1 февруари 2017
538
425
Битола
Здраво другари
Сакам да си купам блуетоотх звучник,да има добар квалитет,кои се врзуваат заедно,доколку имаш уште еден исти.
Буџет од 2000 до 3000 илјади,од кое место може да се купи ?
Имаш во галерија намаление на сони 12ката од 3000ден на 1900ден
 

Intoxicated

Gaining Experience
22 декември 2014
29
60
Скопје
Intoxicated's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3600x 4.4Ghz & Arctic Esports 34 DUO
Motherboard
ASUS TUF GAMING B550-PLUS
Storage
SSD M.2 Corsair NVMe MP510 240GB // PCIe Kingston A400 240GB // 1TB WD Blue HDD
PSU
Coolermaster 500w Lite
RAM
16GB DDR4 3200Mhz Corsair Vengeance PRO RGB CL16 Kit (2x8GB)
Video card
Gigabyte Aorus RX580 4GB OC
Case
Macube 310 white w/ 7x Hydrion 120 white
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Genesis RHOD 400
Monitor
ASUS VZ249H Eye Care Monitor White
OS
Win 10 Pro
Би можел да ти ги препорачам Sony XB-12 и Creative MUVO Play. Го користам MUVO Play веќе некој период и прилично сум задоволен во споредба со останатите звучници во тој ценовен ранг, на второ место би го ставил Sony-то.
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,593
2,715
Јас би играл вака, го користам неколку месеци и презадоволен сум. Солиден звук, водоотпорен, осветлување, и солидна батерија.
 

Intoxicated

Gaining Experience
22 декември 2014
29
60
Скопје
Intoxicated's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3600x 4.4Ghz & Arctic Esports 34 DUO
Motherboard
ASUS TUF GAMING B550-PLUS
Storage
SSD M.2 Corsair NVMe MP510 240GB // PCIe Kingston A400 240GB // 1TB WD Blue HDD
PSU
Coolermaster 500w Lite
RAM
16GB DDR4 3200Mhz Corsair Vengeance PRO RGB CL16 Kit (2x8GB)
Video card
Gigabyte Aorus RX580 4GB OC
Case
Macube 310 white w/ 7x Hydrion 120 white
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Genesis RHOD 400
Monitor
ASUS VZ249H Eye Care Monitor White
OS
Win 10 Pro
Јас би играл вака, го користам неколку месеци и презадоволен сум. Солиден звук, водоотпорен, осветлување, и солидна батерија.
Малце е по гласен од MUVO Play и има повеќе bass, но има доста по пригушен звук.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Miki98

Intern
13 јануари 2021
13
4

Intoxicated

Gaining Experience
22 декември 2014
29
60
Скопје
Intoxicated's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3600x 4.4Ghz & Arctic Esports 34 DUO
Motherboard
ASUS TUF GAMING B550-PLUS
Storage
SSD M.2 Corsair NVMe MP510 240GB // PCIe Kingston A400 240GB // 1TB WD Blue HDD
PSU
Coolermaster 500w Lite
RAM
16GB DDR4 3200Mhz Corsair Vengeance PRO RGB CL16 Kit (2x8GB)
Video card
Gigabyte Aorus RX580 4GB OC
Case
Macube 310 white w/ 7x Hydrion 120 white
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Genesis RHOD 400
Monitor
ASUS VZ249H Eye Care Monitor White
OS
Win 10 Pro

vlavot

Medicus
29 октомври 2009
3,042
2,898
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64
Малку поскап ама, Devialet phantom gold ти е добар избор.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

TheMarshal

Unstoppable
3 јануари 2019
1,331
2,154
Малку поскап ама, Devialet phantom gold ти е добар избор.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Точно се согласувам, не е проблем,за 2000 евра плус најдобро е тој звучник да се купи. Не треба ни да се погледнат овие од по 50-60 евра звучнициве.
Мислењето е автоматски споено:

но има доста по пригушен звук.
Што претставува попригушен звук? Muddy?
 

Intoxicated

Gaining Experience
22 декември 2014
29
60
Скопје
Intoxicated's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3600x 4.4Ghz & Arctic Esports 34 DUO
Motherboard
ASUS TUF GAMING B550-PLUS
Storage
SSD M.2 Corsair NVMe MP510 240GB // PCIe Kingston A400 240GB // 1TB WD Blue HDD
PSU
Coolermaster 500w Lite
RAM
16GB DDR4 3200Mhz Corsair Vengeance PRO RGB CL16 Kit (2x8GB)
Video card
Gigabyte Aorus RX580 4GB OC
Case
Macube 310 white w/ 7x Hydrion 120 white
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Genesis RHOD 400
Monitor
ASUS VZ249H Eye Care Monitor White
OS
Win 10 Pro
Точно се согласувам, не е проблем,за 2000 евра плус најдобро е тој звучник да се купи. Не треба ни да се погледнат овие од по 50-60 евра звучнициве.
Мислењето е автоматски споено:Што претставува попригушен звук? Muddy?
Па да, се осеќа дека лимитот требало да биде понизок и да има нешто подобра калибрација на тонови.
 

vlavot

Medicus
29 октомври 2009
3,042
2,898
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64
Каде има да се купи?
Аудио центар болин, се мислам за еден, нз дали би се склопило подобра hifi конфигурација за сумата. Мноогу се мислам :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

InSides

On your way to fame
21 февруари 2009
341
793
Ич да не се мислиш, добро парче.

ЕДИТ - какви им се цените во споредба со надвор?
 

vlavot

Medicus
29 октомври 2009
3,042
2,898
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64

vlavot

Medicus
29 октомври 2009
3,042
2,898
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64

vlavot

Medicus
29 октомври 2009
3,042
2,898
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64

dekomote

Practice makes perfect
11 ноември 2014
917
1,978
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
159.999 и после RTX картициве биле скапи....
 
  • Ја почнал/а темата
  • #22

Miki98

Intern
13 јануари 2021
13
4
Па да, се осеќа дека лимитот требало да биде понизок и да има нешто подобра калибрација на тонови.
Јас би играл вака, го користам неколку месеци и презадоволен сум. Солиден звук, водоотпорен, осветлување, и солидна батерија.
Од овие што ми пративте линк,сега кој да го земам?
1890den беше ама нема на залиха .
Види анхоч сетек техномаркет дали го има
 

Intoxicated

Gaining Experience
22 декември 2014
29
60
Скопје
Intoxicated's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3600x 4.4Ghz & Arctic Esports 34 DUO
Motherboard
ASUS TUF GAMING B550-PLUS
Storage
SSD M.2 Corsair NVMe MP510 240GB // PCIe Kingston A400 240GB // 1TB WD Blue HDD
PSU
Coolermaster 500w Lite
RAM
16GB DDR4 3200Mhz Corsair Vengeance PRO RGB CL16 Kit (2x8GB)
Video card
Gigabyte Aorus RX580 4GB OC
Case
Macube 310 white w/ 7x Hydrion 120 white
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Genesis RHOD 400
Monitor
ASUS VZ249H Eye Care Monitor White
OS
Win 10 Pro

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,593
2,715
Од овие што ми пративте линк,сега кој да го земам?
Јас би ти рекол да тркнеш до Anhoch Premium салонот во Ми-Да. Со оглед на тоа дека ги имаат трите звучници во Anhoch (Creative MUVO Play, Anker Soundcore Flare, Sony XB12), можно е да ги имаат во таа аудио собата(*) па да може да ги слушнеш. И на лице место реши си кој ти одговара најмногу.

(*) не ме држи за збор, последно влегов таму на отварањето и не знам дали функционира како што ја изрекламираа тогаш.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,478
10,626
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Sony XB12 имам два комада, се врзуваат и двата на блутут во стерео. Јас сум презадоволен во секој аспект се одлични, звук, батерија заборавам, еднаш во 3 недели ги полнам а свират по 3 саата секој втор ден.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,077
Мислења
837,997
Членови
28,988
Најнов член
simplius
На врв Дно