Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Предлог Адаптер за Полнење и кабел

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
521
306
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Здраво ит другари
Сакам да отварам дискусија за адаптерот и каблите,дали може да го полнам телефонот со ваков кабел или полнач.
Имам samsung a40 и poco F3,со 18w адаптер и кабел со usb to micro се полнат,дали може да користам
PD charger со pd кабел ?
се мислам да земам некој подобар адаптер како овој.
Дали ке работи без проблеми,што ке се деси ако ставам појак полнач?
MKD 732.40 44%OFF | UGREEN 36W Fast USB Charger Quick Charge 4.0 3.0 Type C PD Fast Charging for iPhone 13 USB Charger with QC 4.0 3.0 Phone Charger
благодарам однапред
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.255
Мислења
977.494
Членови
35.563
Најнов член
Vezilka5
На врв Дно