1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог 32" ТВ

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од dimsa, 10 Април 2016.

 1. dimsa

  dimsa
  Gaining Experience

  252
  277
  9 Јануари 2015
  Здраво дечки,

  што ТВ би препорачале од постоечкава понуда во МК ? Ми треба 32" за во спална, да има WiFi/LAN и DLNA и Youtube, ќе биде врзан на телекабел и малку повисоко поставен на зид.
  Некаде во рангот на 12-14.000 ден. Ова успеав да го најдам како потенцијален избор:

  1. LED TV QUART 32"LPS352 - Џоа смарт + 5 год гаранција.
  2. HITACHI 32HBT41 SMART - Џоа смарт + 2 год гаранција

  3. Grundig 32 vle 6520 bh - Full HD, 2 год гаранција, нешто поскап од првите  Се мислам и за комбинација со нонсмарт 32" со RPI/Коди/Мi Box ама дали вреди маката и времето, само серии од DLNA ќе се стримаат и чатпат youtube.

  Фала ви многу.
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,337
  3,729
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Нетфликс треба? Тогаш смарт е најдобро
   
  На dimsa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. dimsa

  dimsa
  Gaining Experience

  252
  277
  9 Јануари 2015
  Може и без него.
   
 4. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,357
  2,959
  4 Септември 2008
  На kirev и dimsa им се допаѓа ова.
 5. dimsa

  dimsa
  Gaining Experience

  252
  277
  9 Јануари 2015
  Фала ти на инфо @lynx . Успеа да го средиш DLNA-то ?
   
 6. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,337
  3,729
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
 7. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,357
  2,959
  4 Септември 2008
  Има нетфликс, дури има и специјално копче на далечинското само за тоа.

  DLNA од пц проработе со ова, само не проработе транскодингот со надворешен превод. Не се замарав многу со кодеците и подесување можеби функционира ама не сум 100% сигурен.
  http://forum.it.com.mk/threads/dlna-striming-od-server-na-televizor.56290/page-2
   
  На kirev и dimsa им се допаѓа ова.
 8. dimsa

  dimsa
  Gaining Experience

  252
  277
  9 Јануари 2015
  Ништо страшно. Ни кај LG-to кај мене не сакаше и си пишување на страната дека мора да биде вградено во самиот фајл.
   
 9. stranger777

  stranger777
  Gaining Experience

  303
  102
  27 oктомври 2013
  Машко
  Некој да го има земено TV QUART 32"LPS352 да сподели искуство,мислење?
   

Сподели

Вчитување...