1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог 22" монитор

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од Belco15, 29 Јули 2012.

 1. Belco15

  Belco15
  Intern

  61
  19
  10 Март 2011
  Здраво како што гласи насловот барам монитор 22" до 7000 ден.Мониторот ке го користам повеќето за интернет и некоја игра. Фала
   
 2. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,679
  3,820
  1 Септември 2011
  Машко
 3. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,036
  1,643
  30 Мај 2010
  Само нови разгледуваш ?
   
 4. tomi

  tomi
  Guru

  9,839
  9,057
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  додади уште 2000-3000 и земи си асален монитор. LG IPS235V-BN
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,695
  1,148
  16 Јуни 2010
  Машко
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,313
  25,708
  4 Септември 2008
  Inb4 не ти треба IPS За игри и интернет и слично, само за работа е :D
   
 7. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,695
  1,148
  16 Јуни 2010
  Машко
  Psy, за мониторот што го ставив веднаш над твојот пост, добар ли е? Искрено не се многу разбирам. Анхоч на фб, ставиле пост дека е добар за гејминг па затоа прашувам.
   
 8. Belco15

  Belco15
  Intern

  61
  19
  10 Март 2011
 9. tomi

  tomi
  Guru

  9,839
  9,057
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  нептун бе чоек аман бе од толку фирми компјутерки нептун го најдовте
   
  На Pinceta му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lastbreath

  Lastbreath
  Intern

  58
  20
  19 oктомври 2009
  Машко
  Веб Дизајнер
 11. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,712
  2,007
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  мегу мониторите од ниска класа нема да приметиш голема разлика помегу различен бренд и модел во однос на квалитет на слила. Ако даваш 7 000 јас би ти рекол да дадеш уште 500 днари и би ти го препорачал овој зашто е профи за гејминг или ако не ти се трошат мн пари земи го најевтиниот 22" и бирај помегу Philips, Asus, Benq, Samsung, Lg. Јас пред месец дена земав овој (најевтиниот 24" пошто како што ти реков за ниска класа на монитори заборави на разлики сите се исти) и сум здоволен. Исто барај монитор со гаранција од 3 години зашто повекето се со 2.
   
 12. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,359
  3,049
  4 Септември 2008
  Што е битно, Нептун не ги увезува, од каде и да го купиш гаранцијата ќе биде од едно исто место, а тоа е увозникот.
  Само предноста од маркети како Нептун и Техномаркет може да биде во цената, големи играчи пониски цени.
   
 13. tomi

  tomi
  Guru

  9,839
  9,057
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  па околу цената и ми бесе муабетот
   
 14. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  345
  195
  26 Мај 2007
  NoLifer
  Fujitsu L22-T3 солиден
   
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,313
  25,708
  4 Септември 2008
  Од она што го знам просечен-подпросечен, доста гејмери се жалеа дека не бил погоден.
   

Сподели

Вчитување...