• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Предаватели во Македонија

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Дали некој има информација за SW (Краткобранов) предавател во Македонија?

Иначе AM предавателот кој се навога на Овче поле и е за радио скопје на 810 КХз сум го фатил од Бургас-Бугарија и се фака одличо како и тука (се фака во вечерните и утринските часови)

Од FM предавателите кои се најоддалечени од мене (Скопје) сум примил сигнал од 93,3 Туртел, 97,3 Црн врв, 88,8 Шапка...
а на врв на Водно и 2 грчки FM радиа и едно бугарско на 102,1 (хоризонт)

На фрекфенцијата на МТВ-2 кога го гасат предавателот со добра антена и добра висина се фака грчката ЕТ телевизија

Ај да ги видам вашите рекорди...:)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,714
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно