1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Prebucen STOCK kuler na i5-ka

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од ileste, 15 Декември 2013.

 1. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  304
  26 Јануари 2012
  Pozajmiv od prijatel 3330 i5-ka da rabotam i se super ama prebucen e STOCK kulerot, kako da gi namalam vrtezite ili da ima opcia nekoja koga ke udri nekoja temp togas da pocne da urla.

  Rabotam programa za 3D simulacija na alista, modeliram i simuliram rabotev na Phenom II 940 X4, FX 8350 i na i5-kava i mozam da kazam deka dosega nekako najdobro odi na i5-kava, moze malku bea setinzite pozahtevni kgoa rabetev na FX 8350. Ke gi probam i za rendirajne vo Octane kako se, kako i da e ne se sporeduvaat so Phenom II X4, a ne pak so mojot Athlon 64 3700+, vo sporedba so nego i5-kava e space shuttle.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,766
  27,471
  4 Септември 2008
  Каква матична имаш?
   
 3. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  304
  26 Јануари 2012
 4. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,610
  3,356
  24 Септември 2012
  Која температура ти ја држи? Тоа е повеќе контрола од матичната.
   
 5. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,647
  13,006
  2 Август 2012
  Машко
  Инсталирај AI Suite II или Speedfan (бара троа повеќе подесување)
   
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,766
  27,471
  4 Септември 2008
  Во BIOS > монитор, намести silent профил на процесорот.
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  304
  26 Јануари 2012
 8. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  304
  26 Јануари 2012
  Ne e od kulerot na procesorot na 1200 rpm bese, izgleda od napojuvajneto
   
Слични теми
 1. puler
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,608
 2. linksys
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  939
 3. BONDEK

  Kuler

  BONDEK, 19 Мај 2011, Во форумот: Oстанато
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,207
Вчитување...

Сподели

Вчитување...