• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Пребарување само на латиница?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Честопати ми е потребна опцијата барај, но многупати е безполезно кога се работи за некои зборови што содржат: ч;џ;ш;љ.. и тоа се` само заради тоа што неопходно е поимот да биде напишан на латиница..

Пребарување на кирилица:Пребарување на латиница


Би сакал да се среди тој дел..
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
BUMP

Админи? До кај е средувањето? No Comment за сега?

Ok Ok.. I know.. Patience is a virtue! :))
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Хмм.. Мислам дека пред некое време работеше ова пребарување.

Можеби надградбата на vBulletin верзијата е проблемот.. Ќе поработиме на случајот, благодарам за сугестијата :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,057
Мислења
861,177
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно