1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Правиме голем Giveaway на GG.MK. Бујрум!

Дискусија во форумот 'Гејминг општество' започната од skullmonkey, 10 Јуни 2019.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,933
  3,051
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Дечки, денес ни е последна епизода од 5та сезона и правиме голем гивавеј. Даваме цело ПЦ од 55К, Плејка, падови, тастатури, мауси, гејминг столица, ваучери за Стим и друго.
  Вклучете се во 21:00 на GG.MK, мавнете еден follow и може ќе ви се посреќи нешто :)
  gl
   
  На StalkeR, apo808, Spamalot и уште 45 други им се допаѓа ова.
 2. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,151
  4,372
  4 ноември 2013
  Машко
  Браво!
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Astro

  Astro
  Guru

  6,163
  8,401
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  За мене ПЦ-то молам ;)
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 4. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  701
  374
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  Искрено, поише ми е мерак во исчекувањето на почеток на сезоната него на крајот. Ич нејќам краеви.
  Риспект за наградите. :cool:
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 5. architect

  architect
  Unstoppable

  1,925
  2,274
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  МЕСТЕНО :D
   
  На Hyperboy9914 и Astro им се допаѓа ова.
 6. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,933
  3,051
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  #ggmesteno
   
  На omegaRED и architect им се допаѓа ова.
 7. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,750
  1,823
  8 Мај 2007
  Машко
  го сакам #GG во поштенското сандаче
   
  На Avid, DonFrozex, Zippo и уште 8 други им се допаѓа ова.
 8. toplel

  toplel
  On your way to fame

  566
  574
  18 Август 2016
  Машко
  го сакам #GG во поштенското сандаче
   
  На Zippo, boro1, shitpost101 и уште 6 други им се допаѓа ова.
 9. pecko95

  pecko95
  Gaining Experience

  89
  63
  5 Април 2018
  Машко
  Имаме до вечер време за маиците да бидеме субнати така? :D
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  876
  639
  5 Јули 2011
  го сакам #GG во поштенското сандаче
   
  Zippo, boro1, damil и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,933
  3,051
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Афкорс
   
  На pecko95 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,151
  4,372
  4 ноември 2013
  Машко
  Глумец, не ме заборавај за маица :D
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 13. karpalak

  karpalak
  Intern

  58
  10
  2 Декември 2018
  кој си ти од овие троицата
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 14. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,933
  3,051
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Центаро.
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 15. karpalak

  karpalak
  Intern

  58
  10
  2 Декември 2018
  како ќе се влече од коментари нешто или наместено ?
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 16. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,933
  3,051
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Како бе наместено? Зошто би рекламирал намештаљка.
  Си има тул кој бира рандом имиња од чат.
   
  SaleSk, Ragnar и на b.a им се допаѓа ова.
 17. architect

  architect
  Unstoppable

  1,925
  2,274
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Ајде ајде, признај колку пати му наместивте на коце :)
   
 18. karpalak

  karpalak
  Intern

  58
  10
  2 Декември 2018
  гледај вечер пак ке земе нешто 100% гарантирам
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 19. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  909
  1,543
  20 Јануари 2015
  Машко
  Остајте тоа местенки, нели гледате дека има јасни правила... пишите :

  го сакам #GG во поштенското сандаче
   
  Avid, Zippo и на JasSum им се допаѓа ова.
 20. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  782
  1,253
  12 Септември 2013
  Машко
  Амин +++

  Да споделиме за среќа или не?
   
  Avid, Zippo, goce03 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 21. Astro

  Astro
  Guru

  6,163
  8,401
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Стави параметар во тулот што рандом влече нејмови дека ќе го правам сцена ако не ме извлече мене, ќе почнам бомби да пуштам :oh::oh:
   
  На JasSum му/ѝ се допаѓа ова.
 22. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  701
  374
  25 Јули 2015
  Машко
  Икономист
  Пишувам хаштаг #ggmesteno и одма утредента променет ми е статусот "single". :)
   
 23. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,933
  3,051
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Има 20 награди. Ако не фатите нешто ондак никад у казино да не стапнете.
   
  На Draynor, Avid, StOrMK и уште 2 други им се допаѓа ова.
 24. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  713
  655
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  го сакам #GG во поштенското сандаче
   
  На goce03 му/ѝ се допаѓа ова.
 25. krema

  krema
  Professor

  9,091
  8,818
  24 Јуни 2009
  Машко
  Го сакам #GG во поштенското сандаче
   

Сподели

Вчитување...