• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Правете месечно по 6300 со Bux.to!

Статус
Затворена за нови мислења.

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
hmmm, a dali ti teknuva na primer deka istiov muabet go ima praveno nekoj za tebe (ti si negov refferal) i ceka ti da klikas za nego, znaci koga ke najdes ti refferal-s dovolno i tie ke najdat dovolno - tvoite refferals nema da rabotat povejke ?
ne sum refferal na nikogo, no ne te sfakam sto sakas da kazes so ova:


znaci koga ke najdes ti refferal-s dovolno i tie ke najdat dovolno - tvoite refferals nema da rabotat povejke ?
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
@hmmm
Сите одат на таа "финта", ќе најдам 30 реферали, и потоа нема да работам, рефералите ќе кликаат за мене....мојата поента беше дека на истава финта ќе пробаат да заработат и твоите реферали, односно кога тогаш и тие ќе прекинат со кликање...

btw стара е темава до каде стигнаа оние коишто имаат акаунт на Bux.to ? Се исплати трудот или ?
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
lele so koi gluposti se zanimaat nekoi luge.Ova e defenitivno golema glupost i ne se isplati da trosis vreme na vakvi raboti.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,034
Мислења
854,869
Членови
29,642
Најнов член
cut011983
На врв Дно