1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Правење на инсталација

Дискусија во форумот 'Visual Basic' започната од overrated, 30 Април 2010.

 1. overrated

  overrated
  Intern

  191
  4
  8 Мај 2008
  Машко
  Имам направено апликација која чита,запишува и пребарува податоци од Access база, апликацијата е програмирана во Visual Basic, е сега сакам да направам инсталација за апликацијата, ама сакам да ја содржи и базата, значи кога се инсталира апликацијата да ја стави и базата во фолдерот на апликацијата, јас правам инсталација во Visual Studio, ама после инсталацијата морам сам да ја ставам базата, инаку апликацијата не работи. Ако знае некој да ми каже како да направам инсталација која ќе ја има и базата, или да ме посочи од каде да прочитам, зашто не успеав да најдам на гугл. :ermm:

  ЕДИТ: се снајдов, се додавала базата како фајл во application фолдерот и при инсталација си ја става таму :bravo:
   
 2. MAYA_

  MAYA_
  Intern

  1
  0
  10 ноември 2010
  zdravo...jas go imam istiot problem...samo kaj mene bazata e vo SQL....dali moze d ami kazes kako se dodava bazata???:plachko2:
   
 3. kirocone

  kirocone
  Intern

  29
  2
  18 Јануари 2008
 4. Mr.MaxADSL

  Mr.MaxADSL
  Intern

  34
  2
  14 ноември 2010
  Напиши во RUN -> IEXPRESS (Доколку имаш ХР)
  вака најлесно се прави инсталација... :bravo:
   
Слични теми
 1. Fatal1ty_
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  3,778
 2. NIKIHACK
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,612
 3. daceee90
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  3,316
 4. Vlatzki
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,198
 5. kic94
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,746
Вчитување...

Сподели

Вчитување...