1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Правење на инсталација

Дискусија во форумот 'Visual Basic' започната од overrated, 30 Април 2010.

1. overrated

overrated
    Intern

191
    4
    8 Мај 2008
    Машко
    Имам направено апликација која чита,запишува и пребарува податоци од Access база, апликацијата е програмирана во Visual Basic, е сега сакам да направам инсталација за апликацијата, ама сакам да ја содржи и базата, значи кога се инсталира апликацијата да ја стави и базата во фолдерот на апликацијата, јас правам инсталација во Visual Studio, ама после инсталацијата морам сам да ја ставам базата, инаку апликацијата не работи. Ако знае некој да ми каже како да направам инсталација која ќе ја има и базата, или да ме посочи од каде да прочитам, зашто не успеав да најдам на гугл. :ermm:

ЕДИТ: се снајдов, се додавала базата како фајл во application фолдерот и при инсталација си ја става таму :bravo:

2. MAYA_

MAYA_
    Intern

1
    0
    10 ноември 2010
    zdravo...jas go imam istiot problem...samo kaj mene bazata e vo SQL....dali moze d ami kazes kako se dodava bazata???:plachko2:

3. kirocone

kirocone
    Intern

29
    2
    18 Јануари 2008
  4. Mr.MaxADSL

Mr.MaxADSL
    Intern

34
    2
    14 ноември 2010
    Напиши во RUN -> IEXPRESS (Доколку имаш ХР)
    вака најлесно се прави инсталација... :bravo:

Слични теми
  1. Fatal1ty_
    Одговори:
    16
    Прегледи:
    3,778
  2. NIKIHACK
    Одговори:
    2
    Прегледи:
    1,612