1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Прашина на екранот на Acer Iconia b1-710

Дискусија во форумот 'Преостанати мобилни уреди' започната од RFox, 4 Септември 2014.

 1. RFox

  RFox
  Intern

  380
  31
  13 Септември 2008
  Машко
  Здраво на сите пред 2-3 недели земав таблет Acer iconia b1-710 од сет компјутери како замена за стариот кинески кој цркна за брзо време и сега имам нов проблем се собира прашина под заштитната пластика не е многу но ми пречи. Чаре некое има ли или да го вратам и овој?
   
 2. viktormkd

  viktormkd
  Gaining Experience

  311
  289
  31 Јули 2011
  Машко
  Па имаш гаранција. Врати го, ќе ти го исчистат и готово. Ако пак се собере тогаш ќе им го вратиш и тој и ќе си бараш нов.
   
 3. alumen :)

  alumen :)
  On your way to fame

  1,125
  596
  6 Јануари 2012
  Машко
  Кaкo и штo ти кaжa членoт нaд мене, oднеси гo кaде штo гo купи. Вo никoј случaј не гo oтвoрaј сaм.
   
 4. maci

  maci
  On your way to fame

  2,898
  639
  2 Април 2008
  не дихтува добро,враќај го ич не му ја мисли,не прашувај :)
   

Сподели

Вчитување...