1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Прашање

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Кристијан Николовски, 25 Март 2020.

 1. Кристијан Николовски

  Кристијан Николовски
  Intern

  15
  0
  2 Мај 2016
  Машко
  Заработените пари на интернет преку што ќе бидне најдобро да се извадат. Понудени се овие опции :
  Screenshot
   
 2. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  631
  361
  5 ноември 2013
  Машко
  Што сакаш, само распрашај се за процентот што ке ги го задржат , каде е најмал вади и уживај
   
 3. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,179
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
  PayPal, Bitcoin или Litecoin.
   
 4. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,065
  1,309
  26 Март 2016
  Даскал
  Како ќе ги изваде преку пејпел инаку? Ме интересира во оваа држава како се прави тоа кога знам не сме се уште во пејпел системот влезени или има промени?
   
 5. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  640
  1,395
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  Ќе си повика пријател (некој што има paypal) или ќе си ја праша публиката (има доста по форумов кои ќе му направат услуга за одреден процент). :)
   
  На goranzoran и Rikimaru им се допаѓа ова.
 6. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,179
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
  Нема промени, сеуште неможе со македонски пејпал. Може преку некој што има странски верификуван пејпал со мала провизија.
   
 7. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  510
  370
  9 Февруари 2012
  Машко
  Moze da se povrze slovenski paypal so nasa kartica i da funkcionira, mojot e takov, samo odamna go pravev, ne se sekjavam tocno kako bese setupot, imase nekoja finta.
   
 8. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,786
  1,162
  28 ноември 2015
  Машко
  Има финта но има и лимит за тоа :)
   
 9. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,179
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
  Ако се приближи на годишниот лимит бараат документи и го блокираат.
   
 10. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  129
  31
  3 oктомври 2018
  Женско
  Колку беше? 2500 евра?
   
 11. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,179
  2,703
  21 Јануари 2011
  Машко
  Така нешто беше, да.
   
 12. Macedonian97*

  Macedonian97*
  Intern

  44
  23
  9 ноември 2016
  Машко
  1.800 usd е лимитот...Брем пред да набавам верификуван толку беше...
   
  На BadGirl007 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  129
  31
  3 oктомври 2018
  Женско
  Изводливо би било да го деактивирам акаунтот пред да го достигнам лимитот, па да направам нов?
  За Словенски акаунт се работи.
   
 14. Macedonian97*

  Macedonian97*
  Intern

  44
  23
  9 ноември 2016
  Машко
  Еднаш чим ја внесиш картичката нема враќање...
   
 15. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  129
  31
  3 oктомври 2018
  Женско
  Картицата може да се избрише во секое време.
   
 16. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  949
  1,037
  9 Декември 2015
  Машко
  Сака да каже системот ја памти. Во теорија можеш да имаш дебитни картици виза од неколку банки од кај нас и со различни мејлови да отвориш ПејПал за секоја од нив.
   
  Macedonian97*, Deksa и на BadGirl007 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...