• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Прашање за регистрација на Payoneer

laserhorse15

Intern
24 јули 2022
3
2
Сакам да прашам како се добива IBAN кодот бидејќи ми го бара при регистрација на акаунт. Прашав во банка ама и тие кутрите не знаат и ме хитнаа со не е легално то.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.015
11.665
Скопје
androgaming.com
Сакам да прашам како се добива IBAN кодот бидејќи ми го бара при регистрација на акаунт. Прашав во банка ама и тие кутрите не знаат и ме хитнаа со не е легално то.

Која банка е таа што ти рекла не е легално?

Уствари зошто си спомнувал за што ти е. Иди фино лепо отвори си девизна жиро сметка и ќе добиеш SWIFT/IBAN
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.056
6.008
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
И мене ме интересира која е таа банка што треснала такво нешто. IBAN и SWIFT кодовите на шалтер ќе ти ги испечатат и дадат во секое време.
И под итно смени ја банката што ти го рекла ова :LOL:
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1.483
1.417
Скопје
немора ни девизна ако има трансакциска (НЛБ барем)

"IBAN бројот ги содржи само цифрите од Вашата трансакциска сметка, а со пристигнувањето на девизен прилив автоматски се отвара Ваша девизна трансакциска сметка во одредената валута."
 

hehexd

Gaining Experience
18 септември 2019
156
235
немора ни девизна ако има трансакциска (НЛБ барем)

"IBAN бројот ги содржи само цифрите од Вашата трансакциска сметка, а со пристигнувањето на девизен прилив автоматски се отвара Ваша девизна трансакциска сметка во одредената валута."

Не ќе да е тутунска по тоа што му го рекла
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.418
Мислења
900.568
Членови
32.134
Огласи
509
Најнов член
ElizabetaZ
На врв Дно