1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Прашање за нет ?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Tomekk, 28 Декември 2009.

 1. Tomekk

  Tomekk
  Gaining Experience

  111
  85
  4 Декември 2009
  Еден другар ме замоли да отворам тема, му истекло договорот со оннет и го раскинал договорот, и сега сака да стави пак нет како од оннет на антена односно WADSL. Станува збор за Скопје.
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,560
  25,681
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ако сум добро запознаен WADSL-от повеќе не е во пакетите на он.нет бидејќи е многу скап со слаба брзина.
   
 3. drown

  drown
  Master

  1,454
  208
  8 Март 2007
  Машко
  Нинџа
  Ако мора баш на антена .) тогаш од Neotel
   
 4. Tomekk

  Tomekk
  Gaining Experience

  111
  85
  4 Декември 2009
  Па незнам кај точно живее, не сакале да му пуштат кабел кабелските оператори а на 20метри во куќа живеел, и принуден е да е на WADSL
   
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,560
  25,681
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  а MaxAdsl варијанта....веројатно има телефонски кабел?
   
 6. Tomekk

  Tomekk
  Gaining Experience

  111
  85
  4 Декември 2009
  Епа тоа е лошо, нема ни телефонска линија и затоа прашува некој друг, само тешко да има не верувам само оннет и од неотел да имаат, знае за нив и не му одговаат, па затоа прашува некој оператор ако има во Скопје.
   
Слични теми
 1. AndrejGagale
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,177
 2. sini6a
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  772
 3. gorgi_selkov
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  939
 4. Xenor
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,069
 5. PsyShadow
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  925
Вчитување...

Сподели

Вчитување...