Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Прашање за ipad 9 генерација

Potop

Gaining Experience
26 декември 2013
365
485
Во план ми е да земам ајпед, конкретно
iPad - iSTYLE овој модел.
Искрено ми треба за една апликација само, која се однесува за олеснување на комуникација за лица со попреченост (grid)
Сакав да прашам дали некој има искуство со овој модел во однос на перформанси и со тоа како би се носел со оваа апликација. (Исклучително ми е важно затоа што би го користел синот и не би сакал да има некакви кочења и сакам супер да функционира баш од таа специфична причина). Големината на апликацијата ако е воопшто важно е околу 1.4 гб.
Исто сакав да прашам можеби некој знае- апликацијата има покрај останатите јазици и хрватски па пошто немам абер како е програмирањето дали постои можност за додавање на македонски јазик и каков е односот на девелоперите на иос апликации по ова прашање.
П.С. Знам дека можеби премногу барам посебно околу последново прашање ама можеби некој има некаква информација затоа што ми е премногу важно.
П.П.С Извинете за долгиот пост
Голем поздрав


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.215
4.198
Скопје
hackitfree.github.io
Во план ми е да земам ајпед, конкретно
iPad - iSTYLE овој модел.
Искрено ми треба за една апликација само, која се однесува за олеснување на комуникација за лица со попреченост (grid)
Сакав да прашам дали некој има искуство со овој модел во однос на перформанси и со тоа како би се носел со оваа апликација. (Исклучително ми е важно затоа што би го користел синот и не би сакал да има некакви кочења и сакам супер да функционира баш од таа специфична причина). Големината на апликацијата ако е воопшто важно е околу 1.4 гб.
Исто сакав да прашам можеби некој знае- апликацијата има покрај останатите јазици и хрватски па пошто немам абер како е програмирањето дали постои можност за додавање на македонски јазик и каков е односот на девелоперите на иос апликации по ова прашање.
П.С. Знам дека можеби премногу барам посебно околу последново прашање ама можеби некој има некаква информација затоа што ми е премногу важно.
П.П.С Извинете за долгиот пост
Голем поздрав


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ич не се устручавај - одлично си праша - се надевам стручњаци ќе се јават со совет (y)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.122
Мислења
975.071
Членови
35.428
Најнов член
sefeee
На врв Дно