1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

прашање за фб impressions

Дискусија во форумот 'Интернет Маркетинг' започната од it_boy, 13 Март 2020.

 1. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  381
  307
  9 Јули 2018
  Машко
  Значи вака не користам реклами туку за промоција користам share по групи и го имам следниот проблем се работи за ист пост со иста содржина текст слика и е споделен во исти групи ,но следниот проблем ми се појавува

  На првата слика се гледа 91к impressions и 2.6k engagements постиран крајот на јануари ист производ се исто значи споделен во 60 групи

  На втората слика има само 9.7k impressions и 501 engagements постиран вчера ист производ споделен многу повеќе пати и во повеќе групи од првата слика

  Зошто толку малку Impressions и engagements,

  До што е проблемот?
  166A0C01-7547-47E0-9A5F-5E3765EACF80.png B91A72EA-539C-49CE-9495-7964248D5917.png
   
 2. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,785
  3,249
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Сеуште се мислиш зошто нема одговор на темава толку време?
  Логички запрашај се: дали некој може да влијае на тоа колку луѓе ќе го видат постот? Одговорот е не. Се десило ете, да не го видат толку луѓе. Немој да мислиш дека е некоја теорија на заговор, фејсбук ти покажува точно колку луѓе го виделе.
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Avid

  Avid
  Guru

  4,278
  6,373
  21 Јануари 2009
  Ти пишав пп на Кајгана.
   
  На tupacan и farkizz им се допаѓа ова.
 4. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  381
  307
  9 Јули 2018
  Машко
  Немаш друга рабоѕа освен спамање по теми со непотребни мислења?
   
 5. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,041
  565
  5 Јуни 2007
  Машко
  Тоа му е бизмисот на @Avid


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 6. Avid

  Avid
  Guru

  4,278
  6,373
  21 Јануари 2009
  Немам. Прашај на уште 7-8 форуми.
   
  tupacan, TheMarshal и на Mao им се допаѓа ова.
 7. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  381
  307
  9 Јули 2018
  Машко
  Ако сакам и на 50 ќе пробам,мој проблем нема што да те замара тебе
   
 8. Avid

  Avid
  Guru

  4,278
  6,373
  21 Јануари 2009
  Ти си it_boy, не знам како не ти е јасна оваа едноставна ит работа и бараш помош...
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. AndrejGagale
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,174
 2. Forumko
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,155
 3. DaVoRkNe
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  528
 4. Alexman46
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  375
 5. Alexman46
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  580
Вчитување...

Сподели

Вчитување...