• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Прашање за адаптер на АМ4 плоча

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Boldozer

On your way to fame
2 ноември 2012
1,153
569
Скопје
Имам Cooler Master hyper 612 Ver.2 купен е пред да излезе амд со нејзините АМ4 матични. Е сеа одкога излезе кулермастер нудеше некој адаптери за повеќето модели вкучувајги го и мојов.
Сакам да прашам дали знае некој како би можел да земам ваков апгрејд кит кач нас во македонија? Го има само еден продавач на ebay и тоа е од австралија и ке коста над 1000 денари да ми го донесе сто е луда цена за кулер кој вреди 1500 до 2000 денари.

part number: RR-AM4B-H6V2-R1
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,169
8,375
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

gamer-eddie

Practice makes perfect
22 април 2007
1,054
1,634
Skopje
gamer-eddie's setup  
Processor & Cooler
CPU i7 4790К Deep Cool Captain 360EX
Motherboard
Asus Maximus 7 Formula
Storage
Bunch Of Disks
PSU
Cooler Master Vanguard 850W
RAM
32GB Kingston Beast 2400mhz
Video card
OnBoard madafakaz :) & понекад GTX 980Ti Matrix
Case
Corsair 780T
Mouse
R.A.T. 7
Keyboard
Asus Cerberus
Audio
Logitech G330
Monitor
BENQ GW2760
OS
Windows 7 Ultimate 64bit & гомноно 10-ка
на што бренд плоча ? бидејки некој асус АМ4 плочи се компатибилни и со АМ3 bracket
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,655
Мислења
829,835
Членови
28,661
Најнов член
Zokibebrat
На врв Дно