1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Прашање WORDPRES

Дискусија во форумот 'HTML, CSS, JavaScript, XML базирани' започната од Nikola147, 11 Јануари 2019.

 1. Nikola147

  Nikola147
  Intern

  15
  0
  3 Декември 2018
  Машко
  Zdravo na site . Raboram nes strana ama na localhost so wordpres ama ne sum mnogu iskusen so nego i sea sakam da napravam na produktov shto go objavuvam na strnava primer - sho i da e - da moze da se kupi vo denari .primer edna bluza da objavam da se prodava 50 denari kako da go napravam toa ?
   
 2. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  800
  390
  12 Април 2017
  Машко
  Идеш во банка и ги прашуваш за систем за плаќање онлајн(екомерц), они ти кажуваат што, како и колку кошта, поминуваш низ рогорозна процедура, контактирање со банки, со цпај, тестови, кодови.. и после може да се плаќа со картичка на твојот сајт. Мора да имаш фирма.

  А иначе инсталирај со WooCommerce и за да можеш да имаш продавница.
   
 3. Nikola147

  Nikola147
  Intern

  15
  0
  3 Декември 2018
  Машко
  Okey fala
   
 4. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  800
  390
  12 Април 2017
  Машко
  Заборавив да кажам, не се плаши од код, cPay имаат плугин за Вордпрес, процесот на интеграција е лесен, одобрувањето е изморувачко.
   
 5. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  960
  1,094
  11 Март 2011
  Ако сакаш да интегрираш плаќање како што е пишано погоре, ако сакаш само да смениш валутата да е денар

  Admin > Woocommerce > Settings > Currency > Macedonian denar

  upload_2019-1-11_2-20-29.png
   
Слични теми
 1. kapkavino
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,863
 2. AndrejGagale
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,101
 3. Phenomen
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  742
 4. PsyShadow
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  839
 5. pLaToOn
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  512
Вчитување...

Сподели

Вчитување...