• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Прашање во врска со Виста?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
808
695
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
ssd m2 KINGSTON SA1000M8240G| Hard Drive: Western Digital WDC WD10SPZX-17Z10T1
RAM
Kingston 24 GB (DDR4-2662)
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 4096 MB GDDR5
Mouse
Bloody V7
Monitor
MSI
OS
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit
da ve prasam kolku mesto treba da oslobodam za da go instaliram VISTA ULTIMATE gleam na microsoft mi vike 15 GB ali ne mi se veruva tolku da bara aj koj go ima neka mi pise kolku mu zafaka vo pc!
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
135
За да ја инстлираш ти требаа 15тина гига, да.Тоа е затоа што фајловите потреби за инсталирање самиот windows ги става на хард дискот додека се инсталира.На крај ќе ти зафаќа околу 7.5 гига.
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Точно тие фајлови од DVD - то се одпакуваат па потоа автоматски се бришат кога Vista ке се инсталира !!! Се на се би зафакало 14GB и нешто ситно !!!
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,163
16,614
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Иако ќе ти зафаќа 7-8 гига, на Vista и треба уште место за други работи.
Јас не би инсталирал Vista на компјутер без двојадрен процесор и/или со помалку од 2GB RAM. Просторот на хард диск воопшто не го гледам ко критериум, подразбирам дека има доволно.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,163
16,614
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
ако не работиш ништо, нема разлика. ама ако работиш, колку само има разлика....
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,772
Мислења
850,269
Членови
29,471
Најнов член
DaDzoce
На врв Дно